Талон техогляду більше не потрібен

Держдума в п\’ятницю, 13-го липня, у другому і третьому читаннях ухвалила закон, що спрощує процедуру проходження техогляду (ТО). Одне з найважливіших змін – скасування талонів техогляду для сумлінних автовласників, які регулярно обслуговуються у офіційних дилерів і мають відповідні позначки у своїх сервісних книжках. Такі водії отримають діагностичні карти, які тепер прирівнюються до талону ТО.
Талон техогляду більше не потрібенДерждума в п\’ятницю, 13-го липня, у другому і третьому читаннях ухвалила закон, що спрощує процедуру проходження техогляду (ТО). Одне з найважливіших змін – скасування талонів техогляду для сумлінних автовласників, які регулярно обслуговуються у офіційних дилерів і мають відповідні позначки у своїх сервісних книжках. Такі водії отримають діагностичні карти, які тепер прирівнюються до талону ТО.

Скасовано і пункт про наявність 6-місячного талона ТО, необхідного для покупки поліса ОСАГО. Ще одна поправка дає власнику транспортного засобу можливість укладення договору про обов\’язкове страхування автомобіля без пред\’явлення талона техогляду. Правда, такий поліс буде діяти тільки на термін проходження до місця проведення ТО або реєстрації машини (не більше 20 днів). До цього, нагадаємо, максимальний термін такого роду страховки був обмежений проміжком в 15 днів.
Крім того, документ виключає необхідність проведення техогляду для тих автомобілів, що не підлягають реєстрації в РФ. Розширено також повноваження Російського союзу автостраховиків (РСА) з контролю діяльності операторів технічного огляду.
Нагадаємо, реформа технічного огляду почалася з 1 січня 2012 року, коли в силу вступив новий закон про техогляд, який передав цю процедуру комерційним підприємствам. Численні історії, в тому числі з деякими страховими компаніями, які видавали талони ТО без огляду автомобіля, лише б продати ОСАГО, довели, що рішення було не досить ефективним. Тепер же до цього процесу вирішили залучити автосервіси. Поки не відомо, чи допоможе такий крок. З метою з\’ясувати це, ми опитали експертів і політиків, задавши їм наступні питання:
1. Як ви ставитеся до того, що талон ТО можуть замінити діагностичної картою?
2. Кому можуть зіграти на руку такі зміни?
3. Чи не призведе це до того, що на дорогах Росії стане більше автомобілів, які перебувають в неналежному технічному стані?

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close