Автомобілі почнуть відбирати восени


Скасування «сухого закону», активно дискутували протягом декількох місяців, повинна відбутися восени. За деякою інформацією, крім повернення 0,3 проміле депутати обговорюють і введення градації ступеня сп\’яніння водіїв. Зокрема, мова йде про введення різного ступеня відповідальності за п\’яне водіння. Однак заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В\’ячеслав Лисаков вже встиг спростувати чутки про диференційоване покарання. «Ця інформація взагалі не відповідає дійсності», – запевнив депутат.
Тим не менш, він підтвердив інформацію про підготовлювані поправках, які повернуть мінімально допустиму норму алкоголю в крові водія на рівні 0,3 проміле. Лисаков, слова якого наводить РИА «Новости», також зазначив, що разом з майбутніми поправками необхідно обговорити питання посилення відповідальності за п\’яне водіння аж до кримінальної відповідальності та конфіскації транспортного засобу.
Автомобілі почнуть відбирати восени
Скасування «сухого закону», активно дискутували протягом декількох місяців, повинна відбутися восени. За деякою інформацією, крім повернення 0,3 проміле депутати обговорюють і введення градації ступеня сп\’яніння водіїв. Зокрема, мова йде про введення різного ступеня відповідальності за п\’яне водіння. Однак заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В\’ячеслав Лисаков вже встиг спростувати чутки про диференційовану покарання. «Ця інформація взагалі не відповідає дійсності», – запевнив депутат.
Тим не менш, він підтвердив інформацію про підготовлювані поправки, які повернуть мінімально допустиму норму алкоголю в крові водія на рівні 0,3 проміле. Лисаков, слова якого наводить РИА «Новости», також зазначив, що разом з майбутніми поправками необхідно обговорити питання посилення відповідальності за п\’яне водіння аж до кримінальної відповідальності та конфіскації транспортного засобу.

Раніше повідомлялося, що в Держдумі обговорять введення ступеня градації сп\’яніння. Так, за 0,3-0,7 проміле пропонували штрафувати на 20 000 рублів і позбавляти прав на рік; за 0,7-1,5 проміле покарання склало б 50 000 рублів і позбавлення прав на два роки; за 1,5 – 2,5 проміле – 100 000 рублів і позбавлення на три роки. При сильному сп\’янінні, коли концентрація алкоголю доходить до 2,5-3 проміле, передбачався штраф у розмірі 200 000 рублів і позбавлення прав на термін до п\’яти років. Можливе введення градації ступеня сп\’яніння викликало активні дискусії.
На думку голови Комітету із захисту прав автомобілістів Олексія Дозорова, дана пропозиція розумно, однак при прийнятті поправок владі слід подбати і про іншу складову. Зокрема, експерт назвав процес медичного огляду, який на сьогоднішній день викликає чимало запитань.
«Я думаю, прийняття цих поправок має сенс, але тільки за умови повернення мінімально допустимої норми. Адже 0,3 проміле – це не сп\’яніння. Крім того, необхідно розробити нове положення, що стосується процесу медичного огляду. Саму процедуру потрібно удосконалювати, щоб уникнути сваволі з боку поліції », – зазначив Дозорів в бесіді з Autonews.ru.
Керівник відділення Національного наукового центру наркології Міністерства охорони здоров\’я Олексій Надеждін вважає, що поправки не вирішать проблему пияцтва за кермом, а навпаки можуть погіршити ситуацію.
«На мій погляд, Росії треба піти європейським шляхом: є сп\’яніння – ні прав. Не потрібно нічого вигадувати, враховуючи кількість ДТП зі смертельним результатом, ми просто не можемо собі дозволити грати в такі псевдодемократичні заходи », – повідомив Олексій Надєждін.
Перші розмови про можливе введення певної градації ступеня сп\’яніння з\’явилися в березні цього року. Зокрема, на круглому столі, присвяченому поверненню 0,3 проміле, про диференціацію покарання висловився лідер Федерації автовласників Сергій Канаєв. Втім, тоді він пропонував більш радикальне покарання за найвищу ступінь сп\’яніння – конфіскацію автомобіля.

«Я вважаю, що потрібно відокремити законослухняних громадян від тих, хто систематично сідає за кермо в нетверезому вигляді. Ми пропонуємо ввести певну градацію порушень: до 0,3 проміле – штраф, з 0,3 до 0,5 – штраф або позбавлення (в тому випадку, якщо порушення є повторним), понад 0,5 проміле – позбавлення з конфіскацією автомобіля », – зазначив Канаєв.
Додамо, зараз в Росії водіїв з будь-яким перевищенням рівня алкоголю в крові карають позбавленням прав від півтора до двох років і на три роки при повторному порушенні. Штрафи не передбачені взагалі.
На думку вищого керівництва країни, це покарання є надто несуттєвим і повертати мінімальну допустиму норму непотрібно. Виступаючи на засіданні Ради Федерації РФ, Володимир Путін заявив про необхідність посилити відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані. Прем\’єр-міністр Дмитро Медведєв назвав введення «сухого закону» правильним рішенням. «Наша країна поки не дозріла для того, щоб дозволяти вживання алкогольних напоїв за кермом. Нехай автомобілісти ображаються на мене, але я вважаю, що цього робити поки не можна », – зазначив Медведєв.++

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close