Уряд знову заборонив рости цінам на бензин

Питання вартості автомобільного палива обговорювалося на засідання нового кабінету міністрів. Глава уряду Дмитро Медведєв закликав не допустити подальше зростання цін, в той час як на деяких заправках Москви літр бензину АІ-95 перевищив психологічну позначку в 30 рублів.
Уряд знову заборонив рости цінам на бензинПитання вартості автомобільного палива обговорювалося на засідання нового кабінету міністрів. Глава уряду Дмитро Медведєв закликав не допустити подальше зростання цін, в той час як на деяких заправках Москви літр бензину АІ-95 перевищив психологічну позначку в 30 рублів.
За даними Росстата, в період з 14 по 20 травня вартість автомобільного палива в Росії збільшилася в середньому на 0,3%. Найбільшу активність проявили компанії «ТНК-BP» і «Лукойл». Причому, як зазначив глава Федеральної антимонопольної служби Ігор Артем\’єв, активність необгрунтовану. «Останнім часом світові ціни падали приблизно з 115 доларів за барель до 102. ФАС направила застереження цим компаніям з тим, щоб ціни неправомірно не підвищувалися », – доповів Артем\’єв на засіданні кабміну. Він же додав, що «30 рублів – це дуже важлива психологічна межа … Потрібно спеціальну нараду в уряді, щоб ціни в московському регіоні не перейшли кордон 30 руб. за літр – це люди відразу побачать, вони відразу скажуть, що щось відбувається, що щось не так. Цього допустити не можна ».

У цьому зв\’язку глава кабінету міністрів Дмитро Медведєв доручив ФАС і Міненерго не допустити небажаного розвитку подій. Тим більше що воно цілком імовірно, адже з 1 липня підвищуються акцизи на нафтопродукти. Так, акциз для бензину стандарту \”Євро-3» виросте на 0,39 рубля – з 5,6 до 5,99 рублів. Глава ФАС Ігор Артем\’єв висловив упевненість, що на роздрібні ціни на паливо це вплинути не повинно. Правда, обмовився, що тільки в тому випадку, якщо продовжиться тенденція зниження світових цін на нафту. «В цілому обстановка стабільна, вона знаходиться під контролем», – запевнив Артем\’єв.

Але саме цього самого контролю побоюються нафтовики. Наприклад, заступник генерального директора компанії Omnicomm Станіслав Ємельянов вважає, що «стабільну обстановку» уряд буде намагатися підтримувати новими угодами про фіксацію цін. «Заява Артем\’єва про те, що і подальше підвищення акцизів – не привід підвищувати ціни, фактично вимагає від нафтовиків взяти на себе збільшилася податкове навантаження. Все це говорить про те, що саме паливного сектору пропонується стати основним донором бюджету, як мінімум, в цьому фінансовому році. При цьому поки невідома позиція самих нафтових компаній, чия вага істотно зріс з приходом на пост президента \”Роснафти\” Ігоря Сечина. Можливо, що на відміну від минулого року, нафтовики нададуть уряду куди більш серйозний опір і доб\’ються компромісної позиції в питанні регулювання цін », – пояснив Ємельянов.

Додамо, що, по славам керівника антимонопольного відомства, ціна бензину в Росії в даний час нижче європейської, однак вище американської – приблизно на 10%. Інша справа, що, як правило, такі розрахунки робляться на підставі абсолютної вартості літра палива і в них не враховується різниця в зарплаті європейських і російських автомобілістів.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close