Ціни на бензин побили черговий рекорд


Цей рік, згідно з численними прогнозами експертів, повинен стати по-справжньому «чорним» для автомобілістів. Саме таким він і стає, причому стрімкими темпами: психологічний бар\’єр, що дорівнює 30 рублям за літр не самого дорогого бензину, благополучно подолана.Ціни на бензин побили черговий рекорд
Цей рік, згідно з численними прогнозами експертів, повинен стати по-справжньому «чорним» для автомобілістів. Саме таким він і стає, причому стрімкими темпами: психологічний бар\’єр, що дорівнює 30 рублям за літр не самого дорогого бензину, благополучно подолана.
Поки среднероссійскіе зарплати залишаються на рівні 2007 року, автомобільне паливо, в свою чергу, показує стабільне зростання. Як і обіцялося, після весняного затишшя, ціни на бензин знову поповзли вгору. На цьому тижні була взята чергова і дуже важлива висота: вартість літра Аі-95 на багатьох заправках в столичному регіоні перевищила 30 рублів. А на деяких АЗС пробила і відмітку в 31 рубль.

Приблизно такі ж показники демонструє дизпаливо: солярка в середньому по Москві і області коштує більше 30 рублів за літр, про 98-м і говорити не доводиться: залишається лише поспівчувати тим, хто володіє машинами, які повинні споживати паливо не нижче цього октанового числа – за літр Аі-98 просять майже 34 рубля.
Таким чином, збуваються песимістичні прогнози аналітиків: не виключено, вважають вони, що до кінця року ціни зростуть ще в півтора-два рази. А за найпесимістичнішими прогнозами, ціни на паливо в Росії досягнуть європейських. Нагадаємо, у близькій до нас Литві літр 95-го обходиться в 60 рублів. Аналогічна ситуація в Польщі, завдяки чому в цих країнах процвітає контрабанда бензину, що доставляється з сусідньої Білорусі, де на сьогоднішній день Аі-92 коштує 23 рубля за літр.
На світле бензинове майбутнє розраховувати не доводиться: зростання роздрібних цін на паливо буде продовжуватися – про це прямо говориться в огляді споживчих ринків, опублікованими Мінекономрозвитку на початку травня. А в ФАС обіцяють 46-відсоткове подорожчання. Зазначимо, що бензин і солярка почали ставати «золотими» ще в березні, практично відразу після оголошення підсумків президентських виборів. А в квітні закінчився термін неофіційного угоди нафтових компаній та уряду про замороження цін.
У червні ціни почнуть рости лавиноподібно через те, що нафтовим компаніям потрібно буде компенсувати свої збитки через посівної перед закінченням першого півріччя. На думку аналітиків і експертів, найближчим часом пальне подорожчає на 5-7%. Проте це оптимістичний прогноз, що визнають навіть самі нафтовики. Якщо подивитися на реальні ціни на АЗС, то вийде, що тільки за квітень середні ціни на Аі-95 зросли більше ніж на 5%. Дизпаливо додало в ціні ще сильніше, опинившись дорожче бензину.

Схожа ситуація буде зберігатися і влітку. Або стане гірше – зокрема, якщо уряд послухає парламентаріїв, які запропонували скористатися «українським досвідом» і більш ніж удвічі підвищити додаткові акцизи на бензин (7-8 рублів замість 3 рублів за літр).

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close