Для кого будуть перекривати московські дороги

Столична мерія розробила список підстав, згідно якому можна зупиняти рух на дорогах міста. До законним причин для повної зупинки руху тепер відносяться масові заходи та проведення кіно-і відеозйомки. Дивно, але в новому документі «Про тимчасові обмеження і припинення руху транспортних засобів» немає ні слова про головну столичної проблему із перекриттям вулиць для проїзду особливо важливих персон. Експерти сходяться на думці, що рух по московських дорогах і далі буде зупинятися для мигалок без обмежень.
Для кого будуть перекривати московські дорогиСтолична мерія розробила список підстав, згідно якому можна зупиняти рух на дорогах міста. До законним причин для повної зупинки руху тепер відносяться масові заходи та проведення кіно-і відеозйомки. Дивно, але в новому документі «Про тимчасові обмеження і припинення руху транспортних засобів» немає ні слова про головну столичної проблему із перекриттям вулиць для проїзду особливо важливих персон. Експерти сходяться на думці, що рух по московських дорогах і далі буде зупинятися для мигалок без обмежень.
«Незважаючи на те, що в документі нічого не написано про перекриття доріг для проїзду VIP-персон, блокувати вулиці столиці для мигалок будуть і далі, оскільки це не потрапляє під юрисдикцію московських властей\”, – висловлює свою думку відомий автомобільний журналіст Сергій Асланян в бесіді з кореспондентом Autonews.ru. На думку Асланяна, даний законопроект підготовлений не випадково, а в рамках розпочатої боротьби російської влади з опозиціонерами: «Уявіть, що московські ОМОНівці поїдуть до мітингувальників по пробках – запізняться ж, ось для них і будуть перекривати вулиці. Як ще столичні влади будуть боротися з мітингувальниками? Дуже просто – закатають в асфальт весь цей «оккупан» разом з «Абаем», попередньо перекривши частина Бульварного кільця ».

Як повідомляють «Известия», лідер руху автомобілістів Росії Віктор Похмелкін заявив, що в московському законі про обмеження руху повинен бути вичерпний список підстав для перекриття доріг, в тому числі, і на вимогу ФСО. «Водії не повинні плутатися в численних незрозумілих документах», – зазначив він.
Крім того, на думку Віктора Похмелкін, в документі, розробленому департаментом транспорту столиці, немає ні слова про відповідальність за порушення правил по обмеженню руху. «А це означає, що його спокійно можна ігнорувати», – підкреслив експерт.
Обурення Похмелкина також викликала норма про необхідність обмежувати рух під час масових заходів: «Перекриття доріг повинно бути викликано тільки надзвичайними обставинами – ДТП, терміновий ремонт. В інших випадках це неприпустимо ».
У колишньому документі від 2007 року «Про автомобільні дороги та про дорожню діяльності в РФ» говорилося, що регіони можуть створювати власні переліки підстав для перекриття доріг, крім тих, що передбачені федеральному законом (перекриття вулиць через ремонт трас, несприятливі кліматичні умови, щільний трафік в передсвяткові та вихідні дні). Як ми бачимо, столична влада вирішила покористуватися цим пунктом.
Крім того, московські служителі закону розробили спеціальний проект постанови уряду про порядок перекриття доріг. У цьому документі говориться, що для зупинки руху потрібна санкція департаменту транспорту столиці. Якщо чиновники будуть перекривати рух, то вони зобов\’язані оголосити про причини свого рішення не пізніше, ніж за 10 днів до початку заходу. При цьому, департамент транспорту повинен подбати про маршрути об\’їзду.
Столичні чиновники будуть інформувати автомобілістів про перекриття вулиць через інформаційні щити на дорогах, Інтернет та ЗМІ. Варто звернути увагу на те, що перенесення термінів обмежень через ремонт доріг можливий тільки «у випадках несприятливих погодних умов, надзвичайних і аварійних ситуацій, обставин непереборної сили».

Максимальний термін перекриття столичних магістралей не може перевищувати 30 днів. Таке тривале обмеження можливо при «несприятливих природно-кліматичних умовах». Однак цей пункт не стосується вантажного транспорту, заборона на в\’їзд великих автомобілів в Москву діє з 15 червня по 15 серпня з 09.00 до 21.00, якщо температура повітря вдень перевищує 32 градуси.
Нові правила перекриття вулиць вже узгоджені департаментами транспорту, ЖКК і регіональної безпеки. Незабаром законопроект буде направлений на затвердження в уряд.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close