30 рублів за літр 95-го загрожують соціальним вибухом

Після весняного затишшя на паливному ринку країни бензин знову почав рости в ціні, і в столичному регіоні успішно подолав психологічну позначку, рівну 30 рублям за літр Аі-95. Експерти прогнозують подальше зростання, проте чиновники дотримуються іншої думки: зокрема, глава Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Ігор Артем\’єв упевнений, що вартість бензину не тільки повинна, але й може бути обмежена на згаданому вище рівні.30 рублів за літр 95-го загрожують соціальним вибухомПісля весняного затишшя на паливному ринку країни бензин знову почав рости в ціні, і в столичному регіоні успішно подолав психологічну позначку, рівну 30 рублям за літр Аі-95. Експерти прогнозують подальше зростання, проте чиновники дотримуються іншої думки: зокрема, глава Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Ігор Артем\’єв упевнений, що вартість бензину не тільки повинна, але й може бути обмежена на згаданому вище рівні.
Відповідну заяву прозвучало в ході засідання нового кабінету міністрів, скликаного прем\’єром Дмитром Медведєвим. Представники ФАС і Міненерго обіцяли виробити ряд заходів, спрямованих на стримування зростання цін на паливо. Цю боротьбу, в першу чергу, передбачається розгорнути в Московському регіоні, який вже давно є одним з лідерів за вартістю бензину серед суб\’єктів РФ.


На думку Ігоря Артем\’єва, одна з найважливіших завдань – зробити так, щоб літр 95-го обходився автовласникам не дорожче 30 рублів. «Не можна допустити, щоб ціни в столичному регіоні перейшли цю межу. Люди відразу побачать це, вони відразу скажуть, що щось не так. Цього допустити не можна », – зазначив керівник ФАС. По всій видимості, глава відомства не в курсі, що вартість Аі-95 на ряді заправок в Москві вже перевищила зазначену ним планку, причому це відбулося ще минулого тижня.
Зазначимо, що згідно з даними Росстату, рік тому середня вартість бензину Аі-92 становила 24,83 руб. за літр, а Аі-95 – 26,71 руб. за літр. При цьому на 14 травня 2012 середні ціни на бензин в Росії були вже зовсім іншими: 26,58 руб. за літр 92-го, і 28,76 руб. за літр 95-го. Таким чином, за останній рік вартість бензину в Росії незалежно від марки збільшилася на 2 рубля.
Тільки за перші два місяці поточного року середні споживчі ціни на бензин зросли на 10,7% в порівнянні з аналогічним період 2011-ого року. Був зафіксований і короткочасний спад: автомобільне паливо трохи впало в ціні в ході президентської гонки. Сталося це завдяки угоді, укладеній владою з нафтовиками. Проте в травні воно вже діє. І влітку, обіцяють аналітики, російських автомобілістів чекає неодноразове і відчутне підвищення цін на бензин.
Одна з причин: з 1 липня 2012 року в силу вступлять нові акцизи на нафту, які традиційно ведуть до різкого стрибка «паливних» цін. І він буде ще більш помітним, якщо, як пропонували раніше парламентарії, Росія скористається «українським досвідом» і більш ніж удвічі підвищить додаткові акцизи на бензин: до 7-8 руб. замість 3 крб. за літр.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close