Держдума пом\’якшила вимоги до таксі

За словами першого заступника голови профільного комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В\’ячеслава Лисакова (ЕР), у багатьох населених пунктах для таксі встановлена фіксована вартість оплати таксі, в межах 100 рублів, і таксометри там будуть не потрібні.Держдума пом'якшила вимоги до таксіДерждума в п\’ятницю прийняла в третьому, остаточному читанні законопроект, який дозволяє підприємцям використовувати як таксі автомобілі, взяті в оренду.

Документ передбачають, що дозвіл на роботу таксистом видається юрособі та індивідуальному підприємцеві, якщо вони використовують машини, що знаходяться у власності, що використовуються на праві господарського відання, на підставі договору лізингу або договору оренди.

Крім того закон встановлює на федеральному рівні вичерпний перелік з п\’яти документів, які повинні надавати підприємці для дозволу працювати на таксі. Раніше цей перелік встановлювали регіони.

Поправки також вирішують проблему таксометрів. Тепер вони повинні будуть встановлюватися тільки у великих містах, де вартість поїздки на таксі залежить від часу і відстані.

За словами першого заступника голови профільного комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В\’ячеслава Лисакова (ЕР), у багатьох населених пунктах для таксі встановлена фіксована вартість оплати таксі, в межах 100 рублів, і таксометри там будуть не потрібні.

Також прийнятий закон призупиняє до 1 липня 2012 року дію положення КпАП про відповідальність за перевезення пасажирів і багажу водієм без відповідного дозволу. Це зроблено, щоб дати суб\’єктам Федерації час привести своє законодавство у відповідність з федеральними нормами. Лисаков зазначив, що зараз дозволу на роботу в якості таксі мають тільки 10% водіїв, які працюють таксистами, а в цілому, за його оцінкою, таксомоторним візництвом займаються не менше 1,5 мільйона осіб.

Закон також дає відстрочку (до 1 січня 2013 року) для фарбування таксі за затвердженими регіоном правилам. Відстрочка, за словами Лисакова, пояснюється необхідністю серйозних економічних витрат перевізників на перефарбовування машин.

“Ми вводимо в наших поправках поняття“ кольорових гам \”, що має на увазі, що в тому випадку, якщо суб\’єкт РФ піде на введення кольору, введення не менше двох кольорів\”, – сказав заступник голови думського комітету.

Лисаков зазначив, що ці зміни дозволять підвищити ефективність правового регулювання роботи таксі, впорядкувати відносини на ринку послуг таксі, забезпечити їх доступність та усунути необгрунтовано завищені вимоги до учасників ринку.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close