Cartoons

ГПУ заборонила даішникам штрафувати водіїв без їх відома

Генпрокуратура дала розпорядження начальникові ДАІ України Сергію Коломійцю з вимогою припинити штрафувати дорожніх
порушників без їх відома.
Генпрокуратура дала розпорядження начальникові ДАІ України Сергію Коломійцю з вимогою припинити штрафувати дорожніх порушників без їх відома. Тобто, тепер, згідно з розпорядженням ГПУ, даішники повинні зупиняти водіїв і разом з ними складати протокол, а не просто фіксувати \”Візирем\” перевищення швидкості, виписувати штрафи і слати поштою \”листи щастя\”.

Якщо розпорядження не виконується, то водій може подавати до суду. Про це повідомив начальник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко, передає \”Сегодня\”.

ГПУ вважає, що використання \”Візира\” лише для фіксації порушень не відповідає конституційним правам, а також Закону \”Про міліцію\”. \”Дії ДАІ, яка тільки фіксує порушення, суперечать вимогам ст. 10 Закону \”Про міліцію\”, відповідно до якого міліція повинна присікати адміністративні правопорушення\”, – свідчить один з пунктів розпорядження ГПУ.

За інформацією відомства, за останній час тільки в Донецькій і Тернопільській областях суди скасували понад 100 ухвал інспекторів ДАІ про сплату штрафів (порушення були зняті на \”Візир\”). Як сказала начальник прес-служби ДАІ Ніна Хмельовська, до ознайомлення з документами ДАІ не коментує розпорядження ГПУ.

Як повідомлялось раніше, прокуратура Криму також вважає, що даішники майже півтори тисячі осіб могли оштрафувати безпідставно за допомогою \”Візира\”.

\”Ми отримували скарги від водіїв і вирішили перевірити, чи законно їх штрафували. Перевірка показала, що з листопада минулого року до лютого нинішнього за допомогою цього приладу до адміністративної відповідальності безпідставно було притягнуто майже півтори тисячі чоловік. Ми не побачили, де саме відбулося це порушення, на фото це не було зафіксовано, так що виникають сумніви загалом, чи було порушення\”, – повідомила начальник адмінвідділу прокуратури Юлія Льовіна.

Трохи раніше, житель Донецька Чорний вирішив судитися з Донецькою державтоінспекцією через незгоду платити штраф за правопорушення, зафіксовані спеціальним пристроєм \”Візир\”. Як з\’ясувалося, водій одержав лист від ДАІ з фотографією і квитанцією на 260 гривень – штраф за порушення правил дорожнього руху. Він вважає, що правил не порушував і платити не зобов\’язаний.

Адвокати Національної правової палати вважають, що пристрій \”Візир\” не відповідає вимогам законодавства України. Технічні можливості приладу не дозволяють застосовувати його інспектору ДАІ як винятковий доказ правопорушення. Вони підкреслили, що при фіксації правопорушення інспектор зобов\’язаний зупинити порушника, встановити його особу і скласти протокол, вислухавши його пояснення.

В свою чергу, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко висловив задоволення діяльністю ДАІ і заявляв, що не збирається скасовувати використання технічного приладу \”Візир\” для фіксації порушення швидкісного режиму автомобілями.

Довідка. Прилад \”Візир\”

Фіксує стан руху на дорогах. Працює камера в двох основних режимах: контроль руху з вимірюванням швидкості і контроль ситуації на дорогах без вимірювання швидкості. До приладу \”Візир\” інспектор ДАІ фіксує максимальний рівень дозволеної швидкості, якщо встановлена норма перевищується, то пристрій робить фотознімок або починається відеозапис.

У пам\’яті апарату \”Візир\” прописується дата, час, швидкість, дані про автомобіль. Також прилад має функцію фіксації, наприклад, місця ДТП. Дані матеріали зйомок зберігаються в спеціальному архіві для подальшого розгляду справи про порушення водієм автомобіля ПДР.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close