Задіяно новий формат скорочених телефонних номерів .

Набув чинності наказ Міністерства транспорту та зв’язку України №168 «Про затвердження змін до Національного плану нумерації України».

Набув чинності наказ Міністерства транспорту та зв’язку України №168 «Про затвердження змін до Національного плану нумерації України».

Зазначений документ є результатом діяльності робочих груп та засідань за круглим столом за участю представників Мінтрансзв’язку, Держзв’язку, Національної комісії з питань регулювання зв’язку, ВАТ «Укртелеком», Професійної спілки таксистів України, ТОВ «Київміськдовідка» та інших зацікавлених сторін.

Документ має забезпечити перехід до нового формату скорочених телефонних номерів відповідно до перспективної системи нумерації Національного плану нумерації України. Передбачається також розширення ємності номерного простору для організації замовних та довідково-інформаційних служб.
Зокрема, для діючих замовних та довідково-інформаційних служб (крім служб екстреного виклику) використовуватиметься діапазон скорочених номерів формату 15ХХ (X – будь-яка цифра від 0 до 9). При переключенні за службами зберігатимуться комерційно привабливі дві останні цифри скороченого номера. Тобто номери формату 00Х, 05Х, 06Х, 07Х, 08Х набудуть, відповідно, формату 150Х, 155Х, 156Х, 157Х, 158Х. Приміром, скорочений телефонний номер 060 зміниться на 1560.

Також для організації довідково-інформаційних та замовних служб з єдиним скороченим номером на всій території України передбачено використання діапазону номерів формату 151Х.
Водночас для подальшого розвитку замовних та довідково-інформаційних служб, тобто створення нових служб, будуть використовуватися скорочені номери формату 161Х – 164Х, 167Х – 169Х.
Скорочені номери формату 160Х, 165Х, 166Х зарезервовані для організації довідково-інформаційних та замовних служб з єдиним номером на всій території України. Резервні номери будуть використовуватись за погодженням з Мінтрансзв’язку.

Для загальнодержавних голосових інформаційних послуг виділяються номери, що починаються з коду 118. Формат цих номерів – 118X(X). Доступ до голосових інформаційних послуг в Україні буде здійснюватись за процедурою: для національних абонентів – 0-118X(X), для зарубіжних – 380118X(X).

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close