МЗС: п’ятирічні багаторазові візи для українських бізнесменів до країн ЄС коштуватимуть 35 євро

П’ятирічні багаторазові візи для українських бізнесменів до країн ЄС коштуватимуть 35 євро. Про це повідомив директор департаменту консульської служби МЗС України Борис Базилевський. Передбачається, що відповідна угода між Україною і ЄС вступить у силу на початку 2008 р.

П’ятирічні багаторазові візи для українських бізнесменів до країн ЄС коштуватимуть 35 євро. Про це повідомив директор департаменту консульської служби МЗС України Борис Базилевський. Передбачається, що відповідна угода між Україною і ЄС вступить у силу на початку 2008 р. Крім того, залежно від мети поїздки, але не більше ніж на 90 днів, за період 180 днів безкоштовні візи зможуть отримати журналісти, пенсіонери, інваліди і супроводжуючі їх особи, діти до 18 років і 21 років (якщо вони знаходяться на утриманні), вчителі і аспіранти, супроводжуючі учнів, студенти, особи, які мандрують з гуманітарною метою або для отримання невідкладного медичного лікування. А також особи, які виїздять для відвідин тяжкохворого близького родича, або для участі в його похоронах. Безкоштовні багаторазові візи строком на рік зможуть отримувати професійні перевізники (водії, члени бригад потягів рефрижераторів, локомотивів), а також спортсмени і супроводжуючі їх особи, діячі культури науки і мистецтва; особи, які беруть участь в університетських і інших програмах обміну. Члени українських офіційних делегацій, що складаються з представників органів влади і місцевого самоврядування, зможуть безкоштовно отримувати багаторазові візи на термін дії своїх повноважень. Решта всіх категорій громадян України зможе отримувати візи на термін не більше 90 днів протягом 180 днів вартістю 35 євро.

Б.Базилевський уточнив, що умови спрощеного оформлення віз між Україною і ЄС не поширюється на територію Великобританії і Північної Ірландії, республіки Ірландія, Ісландії, Норвегії і Данії. Як пояснив директор департаменту, із зазначеними країнами Україна повинна буде укласти окрему угоду на предмет спрощеного отримання віз.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close