Автоновини

Антифриз: функції, характеристики та відмінності охолоджуючих рідин для авто

Охолоджуючі системи в автомобілі грають важливу роль. Щоб вони функціонували злагоджено і ефективно, необхідно заливати якісний антифриз. Від цього буде залежати працездатність мотора, частота поломок вузлів і деталей. Хороша охолоджуюча рідина забезпечить тривалий ресурс комплектуючих.

Основні функції та завдання антифризу

Антифриз забезпечує три основних завдання:

 • відводить надлишкове тепло від основних вузлів двигуна і коробки передач;

 • створює комфортний мікроклімат всередині салону в холодну пору року;

 • захищає від корозії металеві поверхні елементів системи охолодження.

Найважливішим параметром вибору виступає антикорозійна ефективність. Вона безпосередньо впливає на вартість охолоджуючої рідини. Відведення тепла, а також обігрів здійснюються за допомогою передачі енергії до твердого тіла. Роль останнього покладається на радіатор або сорочку охолодження двигуна.

Основні відмінності між антифризами

Різниця функцій антифризів залежить від присадок. Краща охолоджуюча рідина для авто має інноваційні принципи антикорозійного захисту, сумісність з великою кількістю матеріалів, тривалий термін служби. Вибирати її необхідно з урахуванням марки машини, умов та інтенсивності експлуатації транспортного засобу. Умовно антифризи класифікуються на бюджетні і дорогі.

Чому не варто купувати дешеву охолоджуючу рідину

Більшість сучасних антифризів добре справляються з відведенням тепла. Але дешеві аналоги не наділені додатковими функціями. У їхньому складі немає великої частки присадок. Такі охолоджуючі рідини не захищають від корозії. Економія обертається для власника швидкої поломкою дорогих запчастин.


              Антифриз: функції, характеристики та відмінності охолоджуючих рідин для авто

Якісні антифризи та їх види

Кожна група антифризів після розробки тестується на практиці та вдосконалюється роками. Склад рідин багато в чому залежить від країни випуску. У США виробляються варіанти з фосфатними присадками. Європейські бренди такі добавки не використовують. Японські торгові марки віддають перевагу гібридним складам, де є і фосфати, і карбонові кислоти. У середній і високій цінових лінійках представлені рідини хорошої якості. Їх вибір зводиться до визначення сумісності з легковими і вантажними авто.

Є кілька підгруп антифризів. Неорганічні називають силікатними. Кращими вважаються варіанти зі зниженим вмістом силікатів, так як вони менш агресивні щодо навколишнього середовища, чутливих пластикових і гумових компонентів. Органічні рідини базуються на карбоносілатних кислотах. Вони безпечні для прокладок двигуна, мають високу сумісність один з одним.

Не варто підбирати антифриз виключно за кольором, так як різні виробники використовують різні способи колірної ідентифікації. Температура замерзання повинна відповідати умовам експлуатації транспортного засобу. Перевагу завжди краще віддавати перевіреним брендам.

 • Теги:
 • антифриз

Источник

Related Articles

Back to top button
Close
Close