Автоновини

Що таке AdBlue: 9 популярних питань

Якщо у вас є дизельний автомобіль, випущений після вересня 2015 року, в якийсь момент йому знадобиться AdBlue. Що це таке, де взяти і як використовувати?

Деякі автомобілісти ще не знають, що таке AdBlue, але власники нових дизельних автомобілів з двигунами, які відповідають стандарту Euro 6, вже знайомі з ним. 

Що таке AdBlue?

AdBlue – це рідина, яка використовується для зниження викидів оксиду азоту дизельними двигунами. Вона складається з суміші сечовини та деіонізованої води і розприскується в вихлопну систему. Її широке впровадження збіглося з діючими стандартами Євро 6, які виробники тепер зобов'язані дотримуватися. Без AdBlue було б набагато важче знизити викиди дизельних автомобілів і привести їх у відповідність до останніх вимог.

AdBlue зазвичай перевіряється і при необхідності доливається під час звичайного обслуговування. Майже всі автомобілі, яким потрібно AdBlue, оснащені датчиком, який сигналізує про те, що пора долити рідину.

Для чого використовується AdBlue і навіщо він нам?

Виробники автомобілів керуються різними правилами, і все частіше з екологічних міркувань. Останні правила щодо викидів, позначені як Євро 6, вступили в силу в 2016 році і являють собою особливу проблему для розробки дизельних двигунів. Багато в чому це зажадало нових способів мінімізувати викиди оксиду азоту.

Технологія називається селективним каталітичним відновленням або SCR. Вона передбачає впорскування точної кількості рідини в вихлопні гази автомобіля для здійснення хімічної реакції, яка нейтралізує шкідливі викиди.

Як працює AdBlue?


              Що таке AdBlue: 9 популярних питань

Щоб відповідати вимогам Euro 6, багато нових автомобілів з дизельним двигуном, побудованих з 2006 року, використовують технологію SCR для впорскування крихітних кількостей AdBlue в вихлопні гази автомобіля. Відбувається хімічна реакція, яка руйнує шкідливі монооксиди азоту в вихлопних газах дизельних двигунів. Ця технологія довгий час використовувалася в автобусах і важких вантажівках, тому її ефективність і надійність доведені.

Чи впливає AdBlue на витрату палива?

Виробники ще не опублікували ніяких даних, щоб припустити, що Adblue негативно впливає на витрату палива. 

Розвиток технологій силових агрегатів, зміни в способах розрахунку показників економії і ряд інших змінних означають, що практично неможливо знайти відмінності у витраті палива між новими і старими автомобілями та зв'язати їх виключно з використанням AdBlue.

З чого зроблений AdBlue?

AdBlue – це нетоксична рідина, безбарвна на вигляд, яка представляє собою розчин води і сечовини – речовини, що виявляється в сечі. Однак в AdBlue сечовина виключно чиста і вищої якості, ніж та, яка використовується в косметиці, клеях або добривах. Точно так само як демінералізуюча вода, яка набагато чистіша, ніж вода з-під крана.

Під час покупки AdBlue переконайтеся, що він відповідає специфікації – шукайте номер ISO 22241 на упаковці. Він також може відображатися як ISO-22241-1, ISO-22241-2, ISO-22241-3. Це гарантує, що AdBlue не зашкодить каталізатору SCR вашого автомобіля і не призведе до дорогого ремонту. 

Де купити AdBlue?

Рівень AdBlue слід перевіряти і доливати при кожному обслуговуванні. Ваш дилер з радістю заправить рідину в будь-який час, коли виникне потреба, але це рідко буде найдешевшим варіантом. AdBlue також продається в пляшках на заправних станціях і в інтернет-магазинах 

Як долити AdBlue самостійно?


              Що таке AdBlue: 9 популярних питань

На деяких дизельних моделях заливна горловина AdBlue розташована за кришкою заправної горловини паливного бака. Зазвичай вона має менший розмір, синю кришку і відповідне маркування. 

Якщо ви не знаєте, як долити AdBlue в свій автомобіль, слід звернутися до інструкцій і дізнатись, як отримати доступ до резервуару. Це повинна бути проста процедура. Також непогано попросити продавця під час передачі нового автомобіля показати вам, як заправляти рідину.

Що робити, якщо загорілася сигнальна лампа AdBlue? 

Всі дизельні автомобілі, що використовують AdBlue, попереджають вас про те, що рідина закінчується. Індикатор загоряється кожен раз під час запуску автомобіля.

Що станеться, якщо закінчиться AdBlue?

Ні в якому разі не рекомендується ігнорувати синю лампу AdBlue на приладовій панелі. Якщо у вас закінчиться AdBlue під час руху, це, швидше за все, вплине на продуктивність автомобіля. Він спробує знизити викиди вихлопних газів, перейшовши в «безвольний режим» і буде знижувати швидкість.

Після того, як ви зупинилися, більшість сучасних автомобілів не зможуть перезапуститися, якщо бак AdBlue порожній. 

 • Теги:
 • Советы автомобилистам

Источник

Related Articles

Back to top button
Close
Close