Автоновини

Таємниця німецького автопрому: чому праві бокові дзеркала робили коротше лівих

Пригадуєте Мерседес, Ауді і БМВ 80-90 років? Надійні і красиві на свій час іномарки! Але у них була дивакуватість – асиметричні бічні дзеркала. Чому ліве дзеркало робили коротшим і меншим правого? 

Тотальна економія 

Вкорочені бічні дзеркала зараз викликають здивування. Перше логічне пояснення асиметрії, яке приходить в голову, – економія. Автовиробники використовували менше скла і пластика для здешевлення авто. Це ж педантичні і ощадливі німці!  

Mercedes-Benz і BMW економили кілька шматочків пластику і скла, розуміючи, що псують зовнішній вигляд машини? Ні, все простіше і логічніше. 

Твереза раціональність

Праве бічне дзеркало на німецьких автомобілях було менше лівого з абсолютно логічної причини. Модні на той час БМВ і Ауді займали багато місця на вузьких вулицях. Німецькі конструктори зрозуміли, що вкорочене пасажирське дзеркало дозволить паркувати авто впритул до стіни. Так і з'явилася дивна асиметрія. 

Вкорочене праве дзеркало запаркованої біля тротуару машини знижувало ризик, що його пошкодить пішохід. Хоча, були моделі взагалі без пасажирського дзеркала. 


              Таємниця німецького автопрому: чому праві бокові дзеркала робили коротше лівих

Водії оцінили таке рішення конструкторів. Автомобілі випускали з дзеркалами різного розміру до тих пір, поки не придумали складати їх. В кріплення вбудовували шарнір, який дозволяв притиснути корпус дзеркала впритул до кузова. У результаті вони не пошкоджувались на тісній парковці, випадково або спеціально пішоходами. 

Сучасний підхід

Ми б теж їздили на авто з бічними дзеркалами різного розміру, але автовиробники обладнали їх електроприводом. Тепер проблема вирішується одним натисканням кнопки. 

Сучасні автомобілі мають гарні симетричні дзеркала. А дзеркала різного розміру залишилися "фішкою" німецьких марок 80-90-их років. 

 • Теги:
 • интересные факты

Источник

Related Articles

Back to top button
Close
Close