Автоновини

Правда чи брехня: 7 міфів про дитяче автокрісло

Часто їздите з дитиною без автокрісла? Ви порушуєте п. 21.11 (б) ПДР України та ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та наражаєте малечу на небезпеку. Чи дійсно автокрісло так необхідно в  салоні авто? Можливо, це лише привід оштрафувати батьків-водіїв? Ми розвіємо 7 міфів про дитячі автокрісла. 

Міф 1. Наявність автокрісла прописана на законодавчому рівні

Це правда. Пункт 21.11 (б) ПДР України забороняє перевезення дітей зростом менше 145 см, або молодше 12 років, у транспортних засобах, обладнаними ременями безпеки, без спеціальних пристосувань, що дозволяють пристебнути дитину ременями безпеки. Стаття 121, п. 10 передбачає штраф за перевезення дитини без автокрісла розміром 13 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Закон почав діяти з 20.11.19. 

Міф 2. Замість автокрісла можна посадити дитину на руки


              Правда чи брехня: 7 міфів про дитяче автокрісло

Неправда. В аварійній ситуації жоден дорослий не втримає дитину на руках. Окрім того, це створює додаткову небезпеку: можна притиснути малюка своєю вагою, що не менш загрозливо, ніж вилетіти з авто. 

При зіткненні на швидкості 50 км/год вага всього в авто, в тому числі й пасажира з дитиною на руках, збільшується в 20-30 раз. Для малюка це рівнозначно падінню з четвертого поверху.

Міф 3. Дитину можна пристебнути звичайним ременем безпеки

Неправда. Сидіння та ремені безпеки автомобіля розраховані на дорослих пасажирів зростом від 145 см. Дитині ж такі конструкції не забезбечать належного захисту. Навіть навпаки, завеликий ремінь неправильно фіксує тіло і призводить до травмування чи задушення. 

В довгій подорожі автомобілем дитині буде зручніше в спеціальному, анатомічно правильному кріслі, ніж на звичайному сидінні для дорослих. 

Міф 4. Моя дитина слухняна і чемно сидить на сидінні всю поїздку


              Правда чи брехня: 7 міфів про дитяче автокрісло

Неправда. Часто водій – єдиний дорослий в салоні. Непристебнута дитина сама собі хазяйка, адже батько чи мати повністю сконцентровані на дорожній обстановці. Малеча може розважатись, як заманеться: пробувати на смак поліроль, розблоковувати двері, бавитись склопідйомником, знайти в кишені сидіння безліч маленьких небезпечних речей… Чи вдасться вам в такій ситуації бути повністю сконцентрованим на поїздці? 

Як бачите, автокрісло – це не лише безпека дитини в аварійній ситуації. Це безпека впродовж всієї поїздки. 

Міф 5. Автокрісло не можна встановлювати на передньому сидінні


              Правда чи брехня: 7 міфів про дитяче автокрісло

Неправда. Ні ПДР, ні автовиробники не забороняють встановлювати автокрісла на передньому сидінні авто. Але варто пам'ятати, що це не найбезпечніше місце в салоні. Оптимально розміщувати автокрісло на задньому ряді сидінь. 

Міф 6. Дитина має сидіти проти руху автомобіля 

Правда. Автокрісла (група 0+) для дітей від народження до 15 місяців встановлюються проти напрямку руху. Це найбезпечніше положення у випадку аварії. 

Міф 7. Автокрісло можна купити “на виріст”

Неправда. Крісла розділені на групи (0+, 1, 2, 3) відповідно до віку, зросту та ваги дитини. Кожна конструкція забезпечує максимальну безпеку та комфорт в певній віковій категорії. 

 • Теги:
 • безопасность на дорогах

 • автокресла

Источник

Related Articles

Back to top button
Close
Close