Таксі по Україні

Мінінфраструктури оприлюднило законопроект про таксі в Україні

Міністерство інфраструктури України оприлюднило і винесло на обговорення законопроект “Про внесення змін у деякі закони України щодо врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легкових автомобілях на замовлення”.

У Мінінфраструктури повідомили, що зауваження та пропозиції до проекту закону приймаються протягом місяця.

Відзначається, що законопроект, опублікований на сайті Мінінфраструктури, розроблено з урахуванням необхідності виправлення ситуації на ринку, коли з-за неефективності наявних інструментів регулювання і контролю ринок пасажирських перевезень на таксі та легкових автомобілях на замовлення опинився поза державного регулювання.

Текст законопроекту на сайті Мінінфраструктури

“Законодавчі акти, якими врегульовані питання ведення відповідної діяльності, не змінювалися протягом останніх 15 років, а значить, не можуть охопити нові бізнес-моделі, які виникли на ринку у зв’язку з появою і широким поширенням інформаційних технологій, які суттєво трансформували попит і пропозицію на ринку пасажирських перевезень легковими автомобілями”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно з основним положенням проекту закону, в Україні необхідно ввести правила роботи на ринку перевезень на таксі та легкових автомобілях на замовлення та ефективні інструменти контролю за їх дотриманням з підвищення рівня безпеки і, крім того, впровадити механізми, що забезпечують відповідальність таких перевізників за якість та безпеку послуг, що надаються.

Також у законопроекті йдеться, що потрібно забезпечити надходження податків і зборів від ведення діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень на таксі та легкових автомобілях на замовлення до бюджетів різних рівнів за отримання патенту (оцінюється в 800 млн грн в рік). При цьому, патент на здійснення внутрішніх перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення видається фізичній особі строком на один рік або на один місяць.

У форумі таксі: Легалізація таксі в Україні: чи зможуть таксисти вийти з тіні

Крім того, у положеннях проекту закону сказано, що необхідно забезпечити безпеку руху та відповідальності перевізників перед пасажирами, створити сприятливі умови для чесної та прозорої конкуренції, а також створити модель для легальної діяльності осіб, які надають послуги з внутрішніх перевезень на таксі або легкових автомобілях на замовлення.

В даний момент проект закону потребує погодження з Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Міністерством фінансів України, Державною службою України з безпеки на транспорті, Державної регуляторної службою України, Міністерством цифровий трансформації України і проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close