Закон

В Україні почав роботу інститут кримінальних проступків: Що зміниться

Кримінальні проступки будуть розглянуті в суді протягом 30 днів, що значно прискорить процес покарання за скоєне.

В Україні почав роботу інститут кримінальних проступків: Що зміниться
npu.gov.ua

У середу, 1 липня, набрав чинності закон про кримінальні проступки. Тепер нескладні справи будуть проходити повну процедуру розгляду і винесення вироку у спрощеному режимі не довше 30 днів.

Читай також: У МВС пояснили, як призначити належного користувача авто

Про це повідомляється на сайті Національної поліції України.

Антон Геращенко зазначив, що за даними поліції, близько 60% кримінальних дій (або бездіяльності) підпадають під термін “кримінальний проступок“. Спрощення процедури роботи з кримінальними проступками дозволить закривати справу протягом декількох місяців.

Після запровадження інституту кримінальних проступків прості справи, як дрібні крадіжки або хуліганство, будуть розслідуватися органами досудового розслідування максимум місяць і суд буде розглядати їх за спрощеною процедурою. Але це не обмежує права громадянина на захист, – зазначив Антон Геращенко.

Читай також: “До 680 грн“: Названі штрафи пішоходам в Україні

Заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе зазначив, що запровадження інституту кримінальних проступків весь колектив слідчих чекав 8 років.

Ми розвантажимо слідчих і зосередимо увагу на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів. Водночас підрозділи дізнання, яких в Нацполиции майже 4 тисячі, будуть розглядати кримінальні проступки.

Раніше ми повідомляли, що за водіння в нетверезому вигляді може наступити кримінальна відповідальність.

BondarevskayaTat

Источник

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close