Таксі у світі

У Каліфорнії влади звинуватили Über і Lyft в обмеженні прав водіїв

Влада вважає, що Über і Lyft порушують закон, вказуючи, що їх водії є незалежними підрядниками, а не співробітниками, оскільки водії з-за цього позбавляються виплат, у тому числі за надурочну роботу та на випадок хвороби.

Генпрокурор американського штату Каліфорнія Хав’єр Бесерра і влади міст Лос-Анджелес, Сан-Дієго і Сан-Франциско подали позов до компаній Über і Lyft, які надають послуги онлайн-замовлення таксі. Їх звинуватили в обмеженні прав водіїв, йдеться в заяві, опублікованому у вівторок на сайті Бесерры.

У форумі таксі: В Каліфорнії влади звинуватили Über і Lyft в обмеженні прав водіїв

Як випливає з документа, позивачі вважають, що у Über і Lyft порушують закон, вказуючи, що їх водії є незалежними підрядниками, а не працівниками. Водії з-за цього позбавляються різних виплат, у тому числі за надурочну роботу та на випадок хвороби. Крім того, їм не гарантують мінімальний розмір оплати праці і страховку при непрацездатності або безробітті.

Позов поданий до суду в Сан-Франциско. Від Uber і Lyft вимагають виплатити штраф на мільйони доларів, компенсацію водіям, а також відмовитися від практики прийняття їх на роботу в якості незалежних підрядників.

“Жителі Каліфорнії, які водять автомобілі Über і Lyft, позбавлені наявних у працівників основних прав – від оплачуваної відпустки до права на оплату наднормового праці, – підкреслив Бесерра. – Uber і Lyft стверджують, що їхні водії не беруть участь у виконанні ключових завдань компаній і не мають права на пільги”.

“Водії Über і Lyft, які заразилися коронавірусом і позбулися роботи, швидко усвідомили, чого вони позбавлені”, – додав генпрокурор. У його заяві констатується, що в світлі пандемії в штаті зросло безробіття. З-за цього “уразливість водіїв Über і Lyft стала більш очевидна, ніж коли-небудь”. У документі пояснили, що компанії відмовляються частково покривати витрати на виплату допомоги по безробіттю водіям. Ці витрати лягають на влада Каліфорнії.

У позовній заяві підкреслюється, що закони штату наказують Über і Lyft приймати водіїв на роботу в якості повноцінних працівників.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close