Закон

Офіційна зустріч із представниками міжнародних вантажних автомобільних перевізників

Офіційна зустріч із представниками міжнародних вантажних автомобільних перевізників

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій зустрівся із представниками міжнародних вантажних автомобільних перевізників

Новини Автомобільний та міський транспорт

12 березня 2020 року Міністр інфраструктури України Владислав Криклій зустрівся із представниками міжнародних вантажних автомобільних перевізників України для обговорення нагальних питань у галузі. Участь у зустрічі взяли заступник Міністра інфраструктури Наталія Форсюк, голова Державної служби України з безпеки на транспорті (ДСБТ) Олександр Погорілий, голова Ради Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Костюченко.

Під час зустрічі сторони підвели підсумки роботи Міністерства, Укртрансбезпеки та державним підприємством «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» (ДП ГЦЦК) за результатами попередніх зустрічей.  При цьому було відзначено значний прогрес у налагодженні системи видачі дозволів, що сприяє розвитку галузі міжнародних вантажних автомобільних перевезень.

Перш за все на вимогу перевізників було скасовано обмеження щодо видачі дозволів дефіцитних країн у кількості 1/12 річної квоти та введено правило видавати дозволи цих країн не більше 2 (4) дозволів на транспортний засіб протягом місяця. З повним переліком діючих обмежень для дозволів дефіцитних країн можна ознайомитись за посиланням.

Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим було поінформовано про заходи, які вживаються службою з метою максимального контролю над процесом оформлення та видачі дозволів. Так, на вимогу перевізників факт завантаження транспортних засобів перевіряється за номером ВМД на вебсайті Державної фіскальної служби України.

Перевізники відзначили, що вжиті заходи для забезпечення прозорості процесу оформлення та видачі дозволів сприяли неможливості придбати дозволи на «чорному ринку».

Заступник Голови Укртрансбезпеки Катерина Ставнійчук звернула увагу, що Укртрансбезпекою спільно з ДП ГЦЦК створено умови для максимально зручного використання перевізниками сервісу замовлення дозволів в електронній формі через Транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua (Транспортний портал). Окрім публікації відеоінструкцій та інтерактивного звіту, розширено функціональні можливості сервісу та усунено технічні помилки. Новини щодо удосконалення сервісу публікуються на вебсайті Укртрансбезпеки у розділі Новини. Крім того, на 13 пунктах видачі дозволів встановлено відеокамери для подальшої відеотрансляції стану роботи ПВД і наявності черги, яка буде доступна громадськості найближчим часом.

Запроваджено повернення використаних дозволів у територіальний орган Укртрансбезпеки в Тернопільській області, де відсутній ПВД. Наразі опрацьовуються варіанти повернення використаних бланків дозволів і в інші територіальні органи Укртрансбезпеки, про що буде повідомлено додатково на офіційному вебсайті Укртрансбезпеки.

Водночас, перевізники звернули увагу, що необхідно покращувати діалог з Державною митною службою України з метою посилення контролю за обігом дозволів під час перетину кордону українськими перевізниками.

Міністр інфраструктури повідомив про роботу, яку здійснює Міністерство в напрямку збільшення квот дозволів з іноземними країнами, у першу чергу з Республікою Польща.

Владислав Криклій зазначив, що питання з забезпеченням дозволів тримається на його особистому контролі та повідомив присутніх про результати двосторонньої зустрічі з Міністром Республіки Польща Анджеєм Адамчиком, яка відбулася наприкінці лютого. Крім того, було зазначено, що за електронними системами майбутнє, і що Польська Сторона вже відзначила позитивні зміни, які відбулися в українській системі видачі дозволів після запровадження роботи Транспортного порталу, та висловила бажання детально вивчити такий досвід України.

Крім того, була приділена увага змінам до Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку, затвердженого наказом Міністерства транспорту України 20.08.2004  № 757 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2004 р. за № 1075/9674 (далі – Порядок).

Міністерство інфраструктури України ініціює внесення нагальних змін до Порядку з метою зняття обов’язкової норми повернення дозволів протягом 90 днів, дія якої може призвести до масового повернення перевізниками невикористаних  бланків дозволів, а як наслідок неефективного їх використання, скасування додатку 2 до Порядку, який є застарілим та зміни форми бланку дозволу  України для іноземних перевізників з метою посилення контролю за використанням дозволів України іноземними перевізниками, та внесенням змін до бланку українського дозволу, передбаченого додатком 1 до Порядку. Запропоновані зміни до Порядку буде розміщено протягом 2 тижнів на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури України для публічного обговорення.

У продовження теми контролю за дотриманням перевізниками нерезидентами норм українського законодавства було повідомлено, що вже прийнято постанову Уряду щодо збільшення штату інспекторів Укртрансбезпеки та проводиться робота із законодавчого врегулювання збільшення розміру штрафів.

Перевізниками було відзначено, що важливо посилити контроль за каботажними перевезеннями.

Міністр повідомив, що всі ці пропозиції будуть розглядатися під час внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначив, що Укртрансбезпеці потрібно посилити контроль за іноземним перевізниками.

Також було обговорено питання здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів, а також приведення у відповідність національного законодавства із законодавством Європейського союзу шляхом внесення змін постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 і від 27 червня 2007 р. № 879».

За результатами зустрічі, з метою врегулювання нагальних проблем, що існують на ринку вантажних перевезень, учасники зустрічі домовились докласти максимум зусиль для внесення змін до законодавства і продовжити співпрацю з іноземними партнерами задля збільшення кількості дозволів для українських перевізників.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій зустрівся із представниками міжнародних вантажних автомобільних перевізників - Новини - Міністерство інфраструктури України

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій зустрівся із представниками міжнародних вантажних автомобільних перевізників - Новини - Міністерство інфраструктури України

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close