Закон

У Великобританії будуть штрафувати за надто гучні автомобілі

Уряд Великобританії ввів в експлуатацію шум-камери, точно вимірюють рівень звуку рухомих автомобілів.

Шум є серйозною причиною, що негативно позначається на здоров’я людей depositphotos.com

Шум-камери у Великобританії будуть фіксувати занадто гучні автомобілі і штрафувати їх.
Про це повідомило видання Автокар.

Читай також: Несподіване рішення: Volkswagen повністю перейде на випуск електроавтомобілів

Нововведення ініційовано міністерством транспорту. Протягом 7 місяців у певних місцях будуть встановлені прототипи камер для вимірювання рівня шуму проїжджаючих автомобілів.

Пристрій буде визначати, порушений допустимий поріг шуму, беручи до уваги клас транспортного засобу і швидкість його руху. Фіксувати і штрафувати порушників буде автоматична система розпізнавання номерних знаків.

Читай також: В Україну повертаються техогляди особистих авто – коли стало відомо

Шум є серйозною причиною, що негативно впливає на здоров’я людей. Відомо, що міське населення щодня піддається впливу шуму рівня понад 55 дБ. У перспективі це позначається на психічному здоров’ї та тривалості життя.

За даними ВООЗ, за рік сумарно шум забирає у жителів Західної Європи близько 1 млн років життя. Для вирішення цієї проблеми в Європейському парламенті прийнятий закон, який обмежив максимально допустимий рівень шуму для транспортних засобів. Норми закону вступають в дію з 2020 року. Так, для легкового автомобіля ця величина складе не більше 68 дБ.

Читай також: У ЄС електроавтомобілі штучно змусять “шуміти“

В Україні допустимий рівень шуму регулюється ДСТУ 3649:2010. Для легкових авто встановлено обмеження до 87 дБ. Але так як техогляди скасовані, а у поліції приладів вимірювання рівня шуму немає, то відповідні порушення залишаються недоказовими. Так що боротьба з шумовим забрудненням для нашої країни ще попереду.

Раніше повідомлялося, що в Мережі продають “шкарпетки для коліс“ – для чого вони потрібні.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close