Закон

Який рівень алкоголю в крові дозволений для водіїв

Навіть 0,2 проміле впливають на поведінку і реакцію водія, тому необхідно дочекатися повного витвереження.

Навіть мінімальна кількість алкоголю за кермом строго заборонено depositphotos.com

Всі водії в Україні знають, що караним є вміст алкоголю в крові водія на рівні 0,2 проміле. Цей “зазор“ ввели в правила на випадок похибки тесту, або індивідуальних особливостей організму (наприклад, при деяких захворюваннях крові може бути виявлено низький вміст алкоголю, навіть, якщо людина не вживав).

Читай також: П’яне ДТП в Києві: Жінка викрала авто і врізалася на ньому в стовп

У деяких країнах цей “зазор“ навіть більше. Наприклад, у Німеччині – 0.5 проміле, а в Канаді – 0,8. Правда, в разі ДТП такий рівень буде обтяжуючою обставиною.

Не так давно Автоцентр проводив експеримент, щоб з’ясувати, скільки ж треба випити, щоб набрати рівно 0,2 проміле. В експерименті взяли участь чоловіки і жінки різного ваги і в результаті вдалося отримати цікаві усереднені результати.

Читай також: ДТП на день народження: П’яний іменинник розбив авто Über з двома дівчатами

Дозволяє наявність ненаказуемого “зазору“ вживати алкоголь в мінімальних дозах? Відповідь – однозначно ні. Навіть такий рівень алкоголю впливає на поведінку і реакцію водія, тому строго необхідно дочекатися повного витвереження. Також рівень алкоголю залежить від безлічі чинників (вага людини, наявність закуски, стан здоров’я в даний момент і багато інших), тому розрахувати потрапляння в норму дуже складно і ризиковано.

Какой уровень алкоголя в крови разрешен для водителей

Усереднені результати експерименту autocentre.ua

Раніше повідомлялося, що автопілот Tesla тікав від поліції, поки п’яний водій спав за кермом. n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close