Закон

В яких випадках обшук поліцією авто – незаконний

Рішенням Суду, особа перевозила зброю була виправдана у зв’язку з тим, що дозволу на обшук у які проводили огляд поліцейських не було.

Поліцейські часто підміняють поняття “обшук” і “поверхнева перевірка”. depositphotos.com

Верховний Суд прийняв дуже цікаве рішення, що стосується обшуків автомобілів. Про це повідомляє Авто24, з посиланням на судновий реєстр.

Читай також: Для кого розмитнення “евроблях“ може стати безкоштовною

Рішення стосується справа про знахідку в автомобілі Ford Transit цілого арсеналу зброї (автомати Калашникова і гвинтівка Мосіна, боєприпаси до них, безліч гранат різних систем і вибухівка).

Рішенням Апеляційного і Верховного суду, що перевозила зброю особа була виправдана у зв’язку з тим, що дозволу на обшук у які проводили огляд поліцейських було відсутнє.

Іншими словами, були порушені вимоги кримінального процесуального права, а значить знайдені при обшуку предмети не можуть бути доказами в суді.

Читай також: У Польщі підняли вартість переоформлення авто для “евробляхеров“ з України

Повідомляється, що поліцейські часто підміняють поняття “обшук“ і “поверхнева перевірка“. Без дозволу суду дозволена тільки “поверхнева перевірка“, в рамках якої поліцейський може вимагати відкрити багажник, чи двері, для проведення візуального огляду. Самостійно відкривати двері, багажник, бардачок, знімати обшивку і чіпати предмети в салоні при цьому забороняється.

Раніше повідомлялося, що Кабмін затвердив правила розмитнення “евроблях“: Нова покрокова інструкція.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close