Закон

Як розмитнити “евробляху”: Порядок дій

У перші 90 днів після прийняття закону вартість розмитнення буде в два рази дешевше.

Водіям варто поспішити, щоб розмитнити авто зі знижкою у 50% hsc.gov.ua

Нові правила розмитнення автомобілів уже прийняті Верховною Радою, а це означає, що автомобілістам варто поспішити. Адже, як повідомлялося раніше, у перші 90 днів після прийняття закону (з 25 листопада по 23 березня) вартість розмитнення буде в два рази дешевше.

Читай також: Сервісні центри МВС буде розмитнювати “евробляхи“ в режимі 24/7

Спеціальний порядок реєстрації Кабмін поки так і не прийняв, але це не заважає розмитнювати машини по чинній процедурі. Про це повідомляє Автоконсалтинг з посиланням на в. о. директора Департаменту організації митного контролю ГФС Анатолія Сербайла.

Власникам “евроблях“ потрібно через митного брокера звернутися на митницю, маючи при собі:

  • реєстраційні документи на транспортний засіб (техпаспорт)
  • документи, що підтверджують право власності (купча, або генеральна довіреність на право відчуження), втім, на практиці може виявитися, що будуть прийматися і інші документи.
  • необхідну суму для оплати митних платежів за новими законами

Читай також: “Евробляхи“ масово не пускають в Україну: Нові закони вступили в силу

Важливо, що тепер підтвердження про відповідність нормам Євро-5 не потрібно.

Якщо “евробляха“ порушила строки перебування на території України, доведеться також сплатити штраф до 8500 гривень. Після його оплати, як повідомляється, претензій до власника “бляхи“ з боку Державної фіскальної служби вже не буде.

Після оплати платежів авто можна буде зареєструвати в сервісному центрі МВС.

Читай також: Порошенко пояснив своє рішення підписати закони про “евробляхах“

Повідомляється, що продовжувати вільно їздити на нерозмитненою “евробляхе“, вже не вийде. Тепер у поліції є повноваження перевіряти законність перебування авто на території України, – для цього поліції відкрили доступ до бази даних ввезених авто. За порушення строків перебування штрафи будуть дуже жорсткими – за “прострочення“ більше місяця доведеться заплатити 170 тисяч. Також авто можуть просто вилучити.

Залишається проблемним питання отримання документів про купівлю-продаж авто. Тим “евробляхерам“, яким вийде звязатись з продавцями і отримати такий документ крупно пощастить. Якщо ж продавці просто не вийдуть на зв’язок, власників авто доведеться шукати з великим трудом.

Раніше повідомлялося, чому все більше українців купують авто в Грузії.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close