Закон

Що значить гучне рішення Верховного Суду з приводу “евроблях”

Днями з’явилося гучне рішення Верховного Суду щодо скасування штрафу власника “евробляхи”.

Рішення суду не означає, що у “евробляхеров на транзит” не буде проблем depositphotos.com

Днями повідомлялося про гучному рішенні Верховного Суду з приводу скасування штрафу власнику “евробляхи“, який увіз автомобіль з Естонії і порушив строки транзитного завезення. Детальніше про це вирішенні можете прочитати в одній з попередніх публікацій bigmir.net по посиланню.

Читай також: Штрафи за порушення “евробляхеров“ приходять стороннім людям

Що саме означає це рішення розбиралося Auto.Rio.

У рішенні суду зазначалося, що частина 2 статті 469 Митного кодексу, яку хотіли застосувати проти власника “евробляхи“, не стосується порушення термінів ввезення транзитного. З-за цієї неврегульованості в Митному кодексі у автомобіліста порушень конкретно по вказаній статті немає.

Але це не означає, що у “евробляхеров на транзит“ не буде проблем, заявив адвокат Ростислав Кравець в коментарі КП України. За словами Кравця, в Митний кодекс можуть дуже оперативно внести зміни. До того ж, в Україні немає прецедентного права, а отже, суди першої інстанції можуть приймати рішення щодо свого розгляду, не зважаючи на рішення Верховного суду. І доведеться власникам “евроблях“ ходити по судам з апеляціями.

Читай також: Патрульні почали активно штрафувати власників “евроблях“

Більш того, власника “евробляхи“, який виграв суд, можуть чекати великі неприємності в найближчому майбутньому. Враховуючи його пряме заяву на суді про те, що він ввіз авто в режимі “транзит“, щоб не платити за розмитнення, його можуть притягнути до відповідальності за ухилення від сплати митних платежів. А це дія, за статтею 485 Митного кодексу, що передбачає штраф у 3 рази більший, ніж сума розмитнення і значно більше первинних 8000 гривень штрафу, який оспорювався в суді.

Раніше повідомлялося, які українці купують авто частіше – “Евробляхи“ або нові авто.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close