Закон

Верховний Суд визнав законним користування “евробляхами”

Рішення стосується користування нерозмитненими автомобілями в режимі “транзит”.

Позивач на суді відкрито заявив, що ввіз авто для довгострокового користування depositphotos.com

Верховний Суд постановив, що користування нерозмитненими автомобілями на “евробляхах“, ввезеними в режимі транзит, є законним. Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Читай також: Злодії віддають перевагу “евробляхи“: Які шанси повернути вкрадене авто

Таке рішення було прийняте в результаті розгляду оскарження штрафу в 8500 гривень, виписаного позивачу за особисте користування автомобілем з естонської реєстрацією, ввезеного в Україну в режимі “транзит“.

Повідомляється, що позивач на суді відкрито заявив, що ввіз авто для довгострокового користування, а спосіб “транзит“ вибрав, щоб не платити за розмитнення.

Читай також: “Евробляхи“ або нові авто: Які авто українці частіше купують

Раніше суд першої інстанції вже скасовував цей штраф, але апеляційний суд повернув рішення в силу. Власник автомобіля не погодився з таким рішенням і звернувся у Верховний Суд, в якому послався на рішення Конституційного суду про те, що користування автомобілями для особистого користування, ввезеного транзитом не є порушенням.

За рішенням Верховного Суду рішення суду першої інстанції про скасування штрафу було обґрунтованим. По думці колегії суддів, власник нерозмитненого автомобіля не порушив жодного пункту в частині 2 статті 469 Митного кодексу (в якому зазначені протизаконні дії з нерозмитненими товарами).

Раніше повідомлялося, що Литва допоможе українському уряду боротися з “евробляхами“.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close