Закон

Річниця ДТП у Харкові: Що потрібно знати по “Справі Зайцевої”

Рік тому, 18 жовтня 2017 року, на вулиці Сумській в Харкові Lexus влетів у натовп перехожих.

Що потрібно знати про перебіг резонансного процесу t.me/mediaport

Рік тому, 18 жовтня 2017 року, на вулиці Сумській в Харкові Lexus влетів у натовп перехожих, забравши життя 6 осіб. За кермом була 20-річна Олена Зайцева, суд над якою триває досі. Що потрібно знати про перебіг резонансного процесу розповіли журналісти Сьогодні.

1. Обтяжуючі обставини

Читай також: ДТП у Харкові: Зайцеву помітили разгуливающие по місту

На засіданні 18 травня прокурор Ігор Омельченко заявив, що обтяжуючих обставин виявлено не було.

Раніше активісти знайшли і оприлюднили відеодокази, що Зайцева і раніше неодноразово порушувала правила, але в суді ці обставини чомусь враховувати не збираються.

Також була версія, що трапилася аварія – результат вуличних гонок. Про це заявляв після події Антон Геращенко, але згодом про ці обставини забули.

2. Пом’якшувальні обставини

Читай також: ДТП у Харкові: в Мережі обурилися зовнішнім виглядом Зайцевої

У лютому були названі пом’якшувальні обставини Зайцевої – визнання провини і виплата компенсацій потерпілим.

Дійсно, як мінімум одна постраждала отримала компенсацію від сім’ї Зайцевої і відмовилася від претензій. Але, як повідомляється, кошти отримали всі частини потерпілих припадає лікується за пожертви небайдужих.

3. Вина другого воїна

Читай також: Зайцевої до суду викликали швидку

Спершу водій Volkswagen Touareg з яким зіткнувся Lexus в той трагічний вечір виступав у ролі свідка, заявляючи, що їхав на зелений з дуже невеликою швидкістю (близько 25 км на годину).

Якою була реальна швидкість Touareg в обвинувальному акті так і не вказали. Незабаром, водія Touareg перекваліфікували у підозрювані і він сам опинився на лаві підсудних, що викликало підозри в намір пом’якшити провину Зайцевої.

До речі, в обвинувальному акті швидкість Lexus була вказана, як “не менше 80 км на годину“ – таке розмите формулювання також викликала обурення.

4. Були Зайцева під наркотиками в момент аварії

Читай також: ДТП з Lexus в Харкові: Дронов вперше дав свідчення в суді

Після аварії був проведений експрес-тест, який не виявив наявність в крові Зайцевої алкоголю або наркотичних препаратів.

Через два дні після аварії прокурор оголосив, що за результатами аналізів у крові було знайдено опіати. Адвокат Зайцевої пояснила цей факт тим, що підозрювана прийняла кодеіносодержащіе заспокійливе.

Далі в документах зникли всі згадки про наявність опіатів. Адвокати потерпілих не погодилися з таким поворотом подій і зажадали провести повторну експертизу аналізів, взятих після аварії.

Читай також: Нарколог і важливий свідок у справі Зайцевої поїхала в ОРДЛО

Але, як заявив експерт, дізнатися, як з’явилися опіоїди в аналізах Зайцевої – через ліки, або з-за нароктических препаратів, неможливо у зв’язку з тим, що… йому надали недостатню кількість аналізів – було необхідно 30 мілілітрів, а він отримав тільки 5. Можна лише встановити сам факт наявності опіоїдів.

За час обговорення наркотики з крові Зайцевої вже вийшли. Отримати більше первинних аналізів, взятих після аварії вже немає можливості. Більш того, нарколог, який оглядав Зайцеву після аварії просто зникла – її викликали до суду, але вона не з’явилася і встановити її місцезнаходження не виходить.

Читай також: Суд вимагає знайти нарколога, оглядав Зайцеву

Втім, адвокати постраждалих не вважають подію трагедією, адже матеріалів і так вистачає. Влітку було отримано висновок міністерства охорони здоров’я про те, що Зайцева все ж була в день аварії в стані наркотичного сп’яніння.

На це адвокати Зайцевої відповіли заявою, що їх підзахисну не тестували після аварії належними методами.

Раніше повідомлялося, що Зайцева була під наркотиками в момент ДТП.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close