Закон

Патрульні можуть розводити водіїв, завдяки лазівці в Trucam – ЗМІ

У радари Trucam є лазівка, з допомогою якої можна легко маніпулювати результатами вимірів.

Довести факт фальсифікації буде непросто Скріншот відео

В Україні зовсім недавно повернулися до використання радарів Trucam. Прес-служба поліції заявляла, що ці американські радари мають підвищений рівень захисту і патрульні не мають можливості вплинути на результати вимірювань.

Читай також: Радари повернулися: Що потрібно знати кожному водієві

Тим не менш, як з’ясувалося, в Америці і США давно відмовилися від Trucam саме через можливостей для маніпуляцій. Про це повідомляє Авто24.

При користуванні Trucam може виникати так званий “ефект косинуса” – показання приладу змінюються, в залежності від відстані до дороги. Щоб підрахунок швидкості радаром був точним, патрульні повинні вносити в підрахунки поправку із спеціальної таблиці.

Читай також: Як використовують радари контролю швидкості в Європі: Цікаві факти

Але, на відміну від англійської версії інструкції до експлуатації Trucam, в українській версії немає ні згадки про “ефект косинуса”, ні таблиці з поправками до підрахунку швидкості, ні навіть умов експлуатації.

Таким чином, якщо патрульний введе неправильну поправку, результати вимірювання можна буде легко сфальсифікувати – для цього потрібно всього кілька натискань. Патрульні можуть використовувати це, щоб “накрутити” високу швидкість законослухняним водіям і таким образів збивати з них штрафи.

Зміна в налаштування не відображається на екрані, тому довести факт фальсифікації буде непросто.

Раніше повідомлялося, що патрульні з радарами почали штрафувати водіїв – що потрібно знати.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close