Закон

Ізоляція Ірану і ураган “Майкл”: Чому подорожчав бензин в Україні

Ціна на паливо в нашій країні безпосередньо пов’язана з світової вартістю нафти.

Нафта на світовому ринку подорожчала з-за цілого ряду причин Мережа

Причиною різкого подорожчання палива в Україні стали глобальні ускладнення на світовому паливному ринку. Про це повідомляє інтернет-видання Мінфін, з посиланням на експерта Леоніда Косянчука.

Ціна на паливо в нашій країні безпосередньо пов’язана з світової вартістю нафти:

Читай також: Чому різко подорожчав бензин і чого чекати далі

“Навіть внутрішні виробники нафтопродуктів ніколи не постачають на ринок свою продукцію дешевше імпортного – звіряються з світовими котируваннями“, – заявив Косянчук.

А світова ціна на нафту продовжує повзти вгору – якщо постачання марки Brent на листопад коштували 74,4 долара за барель, то на грудень вони вже стоять 84,33 долара – майже на 10 доларів більше. Пов’язують це з кількома факторами.

Читай також: Як продавці палива обкрадають українців: ТОП-3 способу

По-перше – ізоляція Ірану з боку США. Трамп тисне на країни світу, щоб вони відмовилися від закупівель іранської нафти, в результаті чого її кількість на ринку впало вже більше, ніж у два рази (з 2,7 до 1 млн барелів). Замінити такий обсяг з інших джерел дуже складно.

По-друге – ураган “Майкл“, який наближається до багатого на нафтовидобувні джерела Мексиканської затоки. Через стихію кількість видобутої нафти знизилася вже майже на 20%.

Читай також: Як зростала ціна на паливо в Україні за останні 4 роки

Прогнози експертів невтішні – в 2019 році світова ціна може досягти і 100 доларів за барель. А значить і в Україні ціна палива буде зростати.

“Кожні 10 доларів подорожчання тонни нафтопродуктів в опті дають плюс 40 копійок до вартості літра бензину“, пояснив Косянчук.

Раніше повідомлялося, що в Україні провели масштабний автофлешмоб проти подорожчання палива.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close