Закон

Сертифікація TruCam: Наскільки законно поліція використовує радари

Раніше радари не використовували на дорогах як раз із-за проблем з сертифікацією.

Заступника начальника патрульної поліції Олексій Білошицький

За словами першого заступника начальника патрульної поліції Олексія Белошицкого, питань до законності використання TruCam не виникне. Про це Білошицький заявив на недавньому брифінгу патрульної поліції з приводу фото – і відеофіксації.

Читай також: У МВС назвали точну дату, коли патрульні почнуть використовувати радари

“Сертифікацію дані прилади проходили ще під час їх ввезення на територію України. За нормами українського законодавства прилади, які вже пройшли сертифікацію не вимагають повторного проходження сертифікації“, – заявив Білошицький.

Тим не менш, всі прилади пройдуть перевірку і калібрування фахівцями. На даний момент документи про коректній роботі є більш ніж у 25 радарів – саме їх і видали патрульним в перший тиждень повернути радарів на дороги. Решта чекають своєї черги і незабаром також будуть допущені до роботи.

Читай також: Попередження водіям: На дороги повертаються радари

Нагадаємо, що радари TruCam були закуплені ще для ДАІ, але після реформування правоохоронних органів їх не використовували як раз із-за проблем з сертифікацією. Про це повідомив автоексперт Олексій Мкртчян у коментарі 112. За словами експерта, багато водіїв оскаржували рішення про штрафи у суді, на підставі порушення умов експлуатації радарів.

Відео брифінгу патрульної поліції з приводу фото – і відеофіксації

Раніше повідомлялося, що експерт спростував міфи про підвищення штрафів для водіїв.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close