Закон

Як уникнути проблем у процесі продажу, обміну або дарування авто

Оформляючи права володіння ТЗ можна зіткнутися з рядом труднощів.

Щоб подарувати своє авто, обов’язково потрібно скласти договір дарування в нотаріуса depositphotos.com

Багато автомобілістів, які прийняли рішення продати, обміняти, або просто подарувати авто спотикаються про однакові труднощі правового порядку. Щоб таких проблем не відбувалося, Сьогодні розглянула основні випадки оформлення права володіння ТЗ.

Важливо розуміти, що правила стосуються всього нерухомого майна – не тільки авто, а, наприклад, мотоциклів, мопедів або.

1. Передача в дар авто

Читай також: Набули чинності нові правила паркування – що потрібно знати

Щоб подарувати авто, обов’язково потрібно скласти договір дарування в нотаріуса, який потім оформляють у СЦ МВС. Але якщо ви отримуєте дохід від операції – наприклад, ви не даруйте авто, а міняєте його – вам доведеться заплатити податок з доходу. Але тільки в тому разі, якщо за звітний місяць ви обміняли два, або більше об’єктів рухомого майна.

2. Продаж авто

Продати авто не складно. Потрібно підготувати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про реєстрацію авто, ОСАГО, договір дарування (якщо він є). Авто має бути розмитнено, придбано і законно ввезено на територію країни колишнім власником. Також не вийде зареєструвати праворульное авто.

3. Продаж авто за дорученням

Читай також: З 1 жовтня у патрульних з’явиться новий привід для штрафів

Найпоширеніший спосіб, який має свої великі недоліки. Де-юре покупець не є власником авто, хоч де-факто і розпоряджається ним. У результаті, якщо у юридичної власника (попереднього власника) виникнуть проблеми, наприклад, по кредиту, то у нового власника машину можуть просто конфіскувати.

Раніше повідомлялося, що на дороги повертаються радари.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close