Закон

Набули чинності нові правила паркування – що потрібно знати

Суми штрафів залежать від того, наскільки “істотним” було порушення.

Якщо ви не заплатите штраф протягом місяця – сума подвоїться depositphotos.com

Набули чинності нові правила паркування, якими лякали водіїв протягом останніх місяців. Журналісти каналу 1+1 підготували коротке нагадування про основні моменти, які потрібно запам’ятати, щоб не розоритися на штрафах.

Читай також: З 1 жовтня у патрульних з’явиться новий привід для штрафів

По-перше, присутність водіїв для того, щоб виписати штраф тепер не обов’язково. Спеціальні паркувальні інспектора будуть фіксувати порушення за допомогою мобільного додатку, яке буде відзначати дату, час і координати машини. Копію постанови будуть залишати на лобовому склі, або відправляти на електронну пошту власника авто.

Якщо ваше авто в недозволеному місці потрапить на камеру – теж чекайте штраф. За новими правилами обіцяють створити спеціальні центри обробки інформації, які будуть фіксувати порушення і нараховувати штрафні бали. Перші два рази – попереджувальні, а на третій раз доведеться заплатити, після того, як вам надішлють “лист щастя“.

Читай також: Попередження водіям: На дороги повертаються радари

Суми штрафів відрізняються в залежності від того, наскільки “істотним“ було порушення. “Істотними“ вважається список з 17 конкретних випадків, наприклад: зупинка посеред дороги, на пішохідному переході, на зупинці громадського транспорту, на естакаді, в тунелі, перегородивши виїзд іншим авто та інші. До того ж, якщо ваше авто евакуюють – доведеться доплатити за послуги евакуатора і простий на штрафмайданчику.

Найдорожчим порушенням буде зупинка на місці для людей з інвалідністю – від 1020 до 1700 гривень. Найдешевшим – зупинка в недозволеному місці, при умові, що машина не заважає іншим авто, або людям – 250 гривень.

Читай також: В Україні запропонували ефективне покарання для мажорів

Якщо ви не заплатите штраф протягом місяця – сума подвоїться. Якщо заплатите протягом 10 днів – в два рази зменшиться.

Для власників “евроблях“ ситуація не ясна. За правилами штраф повинен бути виписаний власнику, але знайти його буде, як відомо, проблематично.

Раніше повідомлялося, що українцям дозволять їздити без водійських прав.

n.ivko

Related Articles

Back to top button
Close
Close