Закон

Реєстри авто і меддовідок: Які сюрпризи чекають українських водіїв восени-2018

В силу вступають анонсовані законодавчих “сюрпризів” для водіїв.

Нові правила водіям на замітку depositphotos.com

В Україні підготували цілий ряд нововведень для автомобілістів і деякі з них вже зовсім скоро набирають чинності. Щоб не заплутатися, Сьогодні підготувало список всіх законодавчих нововведень осені.

1. Створення єдиного реєстру медоглядів

Читай також: Штрафи за порушення ПДР підвищать в 17 разів – Верховна Рада

Дана зміна направлено на боротьбу з “липовими“ медичними книжками та довідками про стан здоров’я, які коштують копійки і масово купуються водіями. Відтепер вся інформація буде зберігатися онлайн у спеціально створеному інтернет-ресурсі.

2. Зміни в правилах паркування

В правилах паркування з’явилися відразу декілька змін. Перше – створення спеціальних паркувальних інспекторів“, які будуть мати право приймати рішення про штрафи. Друге – нові інспектора зможуть виписувати штрафи без присутності водія, розміщуючи штраф “під скло“, як у Європі. Третє – штрафи будуть виписуватися на власника авто, незалежно від того, хто був за кермом. Четверте – вартість евакуації складе 720 гривень, а за послуги зберігання авто на штрафмайданчику доведеться платити 144 гривні на добу. Нововведення набудуть чинності вже з 27 вересня.

3. Люди з інвалідністю прирівняні до учасників дорожнього руху

Читай також: Поліція істотно занижує кількість жертв ДТП – ЗМІ

Ще одне нововведення, взяте з європейської практики. Тепер люди з інвалідністю на візках вважаються не пішоходами, а учасниками дорожнього руху. Це дозволить, наприклад, більш комфортно переміщатися до транспорту на візку, законно використовуючи для цього проїжджу частину.

4. Відкрили реєстр авто

Не так давно виклали у відкритий доступ дані про первинної реєстрації українських транспортних засобів. У викладеній інформації немає ніяких персональних даних, доступні тільки технічні дані, наприклад – колір авто, тип палива, типи переобладнання авто і так далі. Інформація має швидше статистичне значення.

5. Збільшення допустимої швидкості

Читай також: Винуватців смертельних ДТП позбавлять буквально всього

Рішення ще не прийняли, але на окремих трасах в Києві можуть підвищити допустиму швидкість з 50 до 80 км на годину (а за фактом так і до 100, враховуючи, що додаткові 20 км на годину ще ніхто не відміняв). Вважається, що якщо рішення буде позитивним, то наприклад столиці можуть піти і в регіонах. Швидше можна буде їздити тільки в теплу пору року – з квітня по листопад.

6. Введення автофиксации порушень

Теж потенційне нововведення – при наявності коштів планують встановити необхідну для автофиксации техніку на головних магістралях Києва.

7. Зміни в правила реєстрації авто

Читай також: В Україні скасують медичні довідки для водіїв

Тепер авто не потрібно знімати з обліку, щоб перереєструвати – транспортний засіб безпосередньо реєструють на нового власника. Це полегшують процедуру продажу автомобілів і робить її більш простою і дешевою.

Раніше повідомлялося, що власників евроблях “задавлять“ техоглядами.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close