Закон

Поліція істотно занижує кількість жертв ДТП – ЗМІ

Реальна кількість загиблих може бути в рази вище.

Приховуючи реальні дані, боротьба зі смертельними ДТП стає неможливою depositphotos.com

Поліція істотно занижує кількість смертей в результаті ДТП в Україні. До такого висновку можна дійти, якщо порівняти дані про кількість жертв ДТП з різних джерел, повідомляє Економічна правда.

Читай також: Смертельні ДТП: Скільки платять мажори, щоб “відмазатися“

Так, за інформацією МОЗ, у 2016 році в Україні на дорозі загинуло 4809 людина. Це в два рази менше, ніж повідомляє у своїх звітах поліція. А дані Держкомстата і поліції про смерті на дорогах за останні 13 років відрізняються на цілих 16 тисяч загиблих.

Щоб одержати об’єктивні дані, Економічна правда і громадська організація “Vision Zero для України“ провели два незалежних один від одного дослідження. В рамках досліджень порівнювалося кількість згадок про смертельних ДТП в пресі з офіційною статистикою. Варто відзначити, що аналізувалися тільки перевірені повідомлення в ЗМІ. З’ясувалося, що офіційні дані поліції були занижені в 14 регіонах приблизно на 48%.

На думку ЗМІ, кількість жертв применшується, щоб показати результативність роботи поліції щодо забезпечення безпеки дорожнього руху. Так, зовсім нещодавно було оголошено, що кількість ДТП в Україні істотно знизилося і ставилося це в заслугу як раз Нацполиции.

Раніше повідомлялося, що винуватців смертельних ДТП позбавлять буквально все.

n.ivko

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close