Закон

В Україні змінять склад автомобільної аптечки

Останній раз склад автоаптечки переглядався Міністерством охорони здоров’я України ще 20 років тому.

Моз виключить ліки з обов’язкової комплектації аптечки depositphotos.com

Міністерство охорони здоров’я підготувало та направило на погодження проект наказу, згідно з яким мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки повинні бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП та не повинні містити будь-яких медичних препаратів.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Читай також: Моз: що входить до складу аптечки ЗСУ відповідно до стандартів НАТО

Оскільки за статистикою в ДТП 80% постраждалих помирають від втрати крові до приїзду швидкої, у мінімальну комплектацію аптечки насамперед будуть входити необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість гумового джгута в автоаптечке буде механічний засіб для зупинки кровотечі по типу САТ (які використовують НАТО і з недавніх пір ВСУ). Такий джгут можна ефективно накласти самому собі самостійно навіть однією рукою.

Також всі медичні аптечки – мотоциклетні, автомобільні та автобусні – будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДТП.

В оновлених аптечках не буде медичних препаратів, зокрема, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються. У Моз вважають, що при наданні першої допомоги ліки не знадобляться.

Читай також: Супрун просить Міноборони відмовитися від закупівлі джгутів Есмарха

“Це світовий досвід – не включати лікарські засоби в обов’язковий склад автомобільних аптечок. При необхідності ви можете доповнити власну аптечку необхідними вам ліками“, – відзначили в прес-службі.

Останній раз склад автоаптечки переглядався Міністерством охорони здоров’я України ще 20 років тому. Нинішній проект наказу має на меті привести аптечки у відповідність з європейськими нормами і стандартами.

budulai

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close