Закон

Що робити з евробляхами: Південця запропонувала рішення

Южаніна запропонувала скористатися досвідом Молдови, яка застосувала понижуючий коефіцієнт до діючих ставок акцизного податку та інших податків, встановлених в країні.

Читай також: ЗМІ: Поліцейський на єврономерах влаштував смертельне ДТП

Питання зниження мита і податків на імпорт автомобілів з-за кордону має прийматися з урахуванням економічного обґрунтування. Так вважає голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Південця, про що вона розповіла у інтерв’ю виданню Новий Час. Бізнес.

“Всі мита та податки в Україні мали і мають на те економічне обґрунтування. Ми повинні зрозуміти і отримати від Міністерства економіки висновки щодо того, яке економічне майбутнє в нашій автомобілебудівної галузі“, – сказала вона.

За словами депутата, комітет повинен отримати від Асоціації міст, від інших міністерств, пов’язаних з розрахунками, дані щодо пропускної спроможності українських доріг: “ той обсяг, який витримають наші дороги“.

Читай також: В Одесі водій авто на єврономерах виграв суд у митниці

Южинина каже, що такі розрахунки робляться у всіх європейських країнах. І вже виходячи з таких розрахунків влади встановлюють обмеження. Вона заявляє, що в Україні стосовно таких автомобілів додаткових обмежень немає.

“Ми повинні дотримуватися абсолютно всіх європейських і міжнародних зобов’язань, які ми взяли на себе. У нас точно повинні бути і транзит і тимчасове ввезення. Але, звичайно, з обмеженням для тих осіб, які можуть користуватися таким автомобілями. Тобто митний режим тимчасового ввезення надається нерезиденту, в’їжджає в Україну не більше, ніж на рік. Передача в управління автомобіля громадянину України апріорі неможлива. Такі ж обмежувальні заходи встановлені зараз і в Молдові, і в Білорусі. Поліція має право зупиняти такий автомобіль і може транспортувати його до кордону України. Саме тому, що він буде порушувати митні правила“, – заявила нардеп.

Читай також: У Бердянську три авто з еврономерами оштрафували на мільйони

Южаніна запропонувала скористатися досвідом Молдови в цьому питанні. Вона вже передала відповідні матеріали активістам.

“Ця країна застосувала понижуючий коефіцієнт до діючих ставок акцизного податку та інших податків, встановлених в країні. Точно так само і ми можемо підійти до цього питання… Ні в якому разі не можна робити таку акцію по амністії, тобто дозволити розмитнити автомобіль за безцінь. Тому я думаю, що буде справедливо, якщо до діючої шкали ставок акцизного податку ми застосуємо певний коефіцієнт. Наприклад, вони заплатять 25-30% від встановленої ставки акцизного податку. Але з урахуванням тих сходинок, які у нас зараз є за ставкою акцизного податку в залежності від віку автомобіля“, – розповіла депутат.

На вік потрібно звертати особливу увагу, підкреслила вона.

Читай також: В Україні за рік викрали 300 автомобілів на єврономерах

“Нам часто наводять дані спираючись на досвід країн Євросоюзу, мовляв, там існують нульові ставки на акциз, відсутні будь-які податки при ввезенні автомобілів. Але ми знаємо про те, який високий екологічний податок там існує для автомобілів, які доходять до певного віку“, – заявила глава парламентського комітету.

Южаніна закликала шукати компроміс. “Я впевнена, треба шукати своє рішення для України і воно повинно бути точно не таким, як хотілося б одній стороні. Воно повинно бути точно компромісним“, – сказала вона.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за зниження митних ставок на ввезення автомобілів.

budulai

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close