Закон

Нові ПДР і права: що з 1 січня змінилося для водіїв

Також МВС ініціює істотне збільшення штрафів за деякі порушення, зокрема за перевищення швидкості на 50 км/год і водіння без прав.

В Україні змінили ПДР depositphotos.com

В Україні 1 січня 2018 року набули чинності зміни до правил дорожнього руху, головне з яких – нове обмеження швидкості по місту. Також в 2018 році буде впроваджена відеофіксація порушень ПДР, зміниться розмір штрафів за деякі порушення і покарання за керування транспортом у нетверезому стані. Вже змінився порядок видачі прав. Про це нагадала прес-служба МВС.

Згідно з постановою Кабміну, швидкість руху в населених пунктах відтепер обмежена 50 км/год, хоча це правило буде діяти не скрізь.

Новые ПДД и права: что с 1 января изменилось для водителей

50 км/год по місту вже працює mvs.gov.ua

Читай також: Що загрожує власникам нерозмитнених машин в Україні

Також з 1 січня водійське посвідчення в сервісних центрах МВС видається на два роки з правом обміну на постійне, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було – громадянин змінює тимчасове посвідчення на постійне (постанова КМУ від 10.11.2017 № 885).

Зазначимо, що раніше ряд ЗМІ поспішили повідомити, що нові штрафи для водіїв вже вступили в силу, посилаючись на постанову уряду. Це не так – щоб підняти розмір штрафу, Верховна Рада має ухвалити відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Новые ПДД и права: что с 1 января изменилось для водителей

Такі штрафи пропонує встановити МВС mvs.gov.ua

Читай також: Що потрібно знати про автомобільні штрафи в ЄС

За перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год МВС пропонує підняти штраф 3400 гривень (зараз – 510 гривень). На аналогічну суму пропонують штрафувати тих, хто втікає з місця ДТП, а до того ж і позбавляти права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів (до 10 200 гривень) пропонується збільшити розмір штрафу за керування авто, на якому водій не має права їздити. За повторне порушення протягом року – вже 40 800 гривень. Якщо ж людина був позбавлений водійських прав і сів за кермо, то за це хочуть карати штрафом 20 400 гривень (вдвічі більше у випадку “рецидиву“).

Новые ПДД и права: что с 1 января изменилось для водителей

Мвс предлгает жорсткіше карати п’яних водіїв mvs.gov.ua

Також заплановані в області дорожнього руху зміни показало на інфографіці видання Слово і діло.

Новые ПДД и права: что с 1 января изменилось для водителей

Що зміниться для водіїв у 2018-му slovoidilo.ua

budulai

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close