Закон

В Україні скасували акцизний податок на електромобілі

З початку наступного року електромобілі в Україні звільняються від акцизного податку.

Електромобілі autoglobal

Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, якими звільнила водіїв від сплати податку та акцизу на операції з ввезення в Україну автомобілів, оснащених виключно електродвигуном.Про це повідомляє ТСН.

Читай також: Авто на литовських номерах: думка юриста

У початковому законопроекті йдеться, що пільгові умови вводять на п’ять років. Однак з’явилася інформація, що в останній момент голова депутатської фракції партії “Блок Петра Порошенко” Артур Герасимов з голосу запропонував обмежити скасування ПДВ тільки наступним роком, тобто з 1 січня 2018-го по 31 грудня 2018-го. Нібито за цю правку і проголосували нардепи. Перевірити цю інформацію поки немає можливості – остаточний проект закону, а також стенограма пленарного засідання відсутні на сайті Верховної Ради.

З скасуванням ПДВ машини на електротязі подешевшають на 20%. Крім того, тепер не доведеться платити за акциз, який становить 109 євро. Так, якщо зараз б/у Nissan Leaf в Україні (з АКБ на 24 квтг) коштує в середньому 12-17 тис. доларів, то з наступного року такий автомобіль обійдеться в 9,5-13,5 тис. доларів.

Загальна кількість електромобілів, які їздять по дорогах України, – вже кілька тисяч. Україна посіла п’яте місце в міжнародному рейтингу за темпами покупки електрокарів, випередивши такі країни, як США, Нідерланди та Японія.

vasylkomagic (редактор Авто)

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close