Закон

Авто на литовських номерах: думка юриста

Власників нерозмитнених машин лякають потенційні штрафи .

Єврономера globalphoto

Останнім часом в Україні не вщухає тема литовських номерів. Власників нерозмитнених машин лякають потенційні штрафи і судові розгляди. Наскільки виправдані їх побоювання і що чекає водіїв авто на литовських номерах, розповів Максим Лавринович.

Читай також: Названа найпопулярніша б/у іномарка в Україні

Коментар керуючого партнера юридичної фірми «Лавринович і Партнери»

Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Південця раніше заявила, що найближчим часом буде розроблено законопроект, згідно з яким вартість розмитнення складе 1-1,4 тис. євро. Але наскільки якісно цей проект буде реалізований, досі незрозуміло.

Тим часом почастішали випадки накладення великих штрафів за використання нерозмитнених автомобілів. Так, у справі з автомобілем Cadillac одеська митниця наклала штраф у розмірі 3,6 млн грн. У справі Mercedes — Benz E320 – 1,6 млн. грн. Такі міри покарання можна вважати справедливими, адже ухилення від сплати платежів завдають шкоди бюджету. Плюс – у разі ДТП визначити власника авто на литовських номерах дуже проблематично.

Але, зобов’язуючи виплачувати такі штрафи, держава повинна дотримуватися принципу рівноправності і неупередженості. Не можна штрафувати на мільйони одного водія, коли поруч їздять ще тисячі не оштрафованих власників авто, ввезених аналогічно.

Я б рекомендував власникам авто на литовських (польських, словацьких і т. д.) номерах бути обережними. Розібратися, хто має якісь повноваження, і дочекатися нового законопроекту, який надасть українцям можливість розмитнити свій автомобіль за доступною ціною і при сприятливих умовах. Поки такі умови не створено, на жаль, виходу тільки два: розмитнити автомобіль за шалені гроші або продати його.

vasylkomagic (редактор Авто)

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close