Закон

З 2018 року обіцяють драконівські штрафи і 50 км/год по місту

Нововведення в ПДР анонсували на хвилі резонансу, який викликала ДТП в центрі Харкова.

Нові правила дорожнього руху хочуть ввести з 2018 року oboi.ws

З 1 січня 2018 року в населених пунктах України буде знижена максимальна швидкість руху в містах до 50 км/год, а перевищення швидкісного режиму спричинить “драконівські штрафи“. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи страшне ДТП у Харкові, в якому загинули п’ятеро людей.

За словами Омеляна, 19 жовтня в Кабміні вирішили обговорити спільно з народними депутатами заходи щодо зниження до нуля смертність на українських дорогах. Протягом тижня вони будуть узгоджені і розпочнуться вже з 1 січня.

Читай також: МВС опублікувало всі питання тестів з ПДР

“Кілька місяців тому ми вийшли з ініціативою обмежити швидкість руху в населених пунктах до 50 км/год. При такій швидкості практично виключаються випадки смертельні, максимум незначний травматизм. Нам відповіли: “не час, політично чутливе питання“. Так от, ми наполягаємо – 50 км/год і драконівські штрафи за перевищення швидкісного режиму, непристебнутий ремінь безпеки на передніх і задніх сидіннях, відсутність дитячих сидінь при перевезенні дітей. Обов’язкові фото – і відеофіксація порушень і “листи щастя“, позбавлення прав за водіння в нетверезому стані. Коли поліцейський зупиняє авто: опускається вікно, руки на кермо і ввічлива розмова з обох сторін, а не танці в і навколо авто з матом“, – написав міністр у Facebook.

Омелян заявив, що крім фінансування з Дорожнього фонду, передбачено ще близько півмільярда гривень з коштів секторальної підтримки ЄС для обладнання місць найбільшої концентрації ДТП по країні.

Читай також: Що загрожує власникам нерозмитнених машин в Україні

Нагадаємо, що на сьогоднішній день Правила дорожнього руху передбачають максимальну швидкість в населених пунктах-60 км/год. На окремих ділянках доріг при узгодженні з Нацполицией дозволена швидкість може бути збільшена. Так зроблено, наприклад, на деяких магістралях в Києві.

Нагадаємо також, у квітні 2017 року в Україні вступили в силу нові правила руху на перехрестях.

budulai

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close