Закон

Перший пішов: у Києві оштрафували водія з іноземними номерами

Водієві був призначений штраф на 420 тисяч гривень.

Єврономера news.abomus.com.ua

Вищий адміністративний суд Києва виніс перше рішення відносно водія автомобіля з іноземними номерами: водієві був призначений штраф на 420 тисяч гривень, а машину було конфісковано.

Читай також: ТОП-10 найпопулярніших нерозмитнених авто в Україні

17 березня 2015 громадянин Азербайджану ввіз на територію України автомобіль Ford Tourneo в режимі тимчасового ввезення до одного року. Через рік було встановлено, що цим автомобілем керував громадянин України. При ньому була довіреність на право використання транспортного засобу на території України. Вищий суд постановив, що громадянин України зобов’язаний сплатити 420 тисяч гривень — 300% від несплаченої суми митних платежів.

«Закон прямо не забороняє їзду на автомобілі з іноземною реєстрацією, але всі схеми ввезення таких транспортних засобів є сірими», — розповідає адвокат Максим Лазарєв.

«Останнім часом з’явилася катастрофічна судова практика щодо власників таких авто. Наприклад, в рішенні Київського апеляційного адміністративного суду штраф за таке порушення склав 1681846 гривень (300% необхідних до сплати законної порядку митних платежів)», — розповідає адвокат Максим Лазарєв.

Компанії, які займаються так званою продажем нерозмитнених автомобілів, запевняють клієнтів, що ті стають власниками автомобілів. Тим не менш, факт передачі грошей, як і перехід права власності на машину ніде не реєструється. На ділі покупець отримує автомобіль і довіреність. Тобто, юридично покупець не має до автомобіля ніякого відношення.

Дивись також – Як купити автомобіль в ДНР:

Первый пошел: в Киеве оштрафовали водителя с иностранными номерами

Первый пошел: в Киеве оштрафовали водителя с иностранными номерами

Як купити автомобіль в ДНР 0:00 / 05:47

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки в Україні авто на іноземній реєстрації.

vasylkomagic (редактор Авто)

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close