Закон

Депутати хочуть спростити імпорт б/в американських машин

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який дозволяє імпорт автомобілів, що не відповідають європейським вимогам щодо безпеки та екології .

У Раді запропонували змінити порядок розмитнення авто depositphotos.com

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який може значно спростити ввезення та розмитнення автомобілів, що не відповідають нормам Євро-5 або не мають європейських сертифікатів безпеки.

Це документ під номером 5470 від 29.11.2016. Він містить всього одну поправку до чинного закону: виключити з нього слова @Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу“ і тоді залишиться тільки “при першій реєстрації в Україні“. Іншими словами, автор законопроекту пропонує перекласти перевірку сертифікатів відповідності з митниці на органи реєстрації МВС України.

Читай також: Влада обіцяє розблокувати ввезення автомобілів з США

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що перевірка відповідності транспортних засобів екологічним нормам здійснюється двічі: митницями ГФС при митному оформленні та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС при проведенні реєстрації.

Зазначимо, що європейські закони не встановлюють вимог щодо обмеження ввезення на митну територію країн-членів ЄС транспортних засобів, які не відповідають екологічним нормам. На території ЄС перевірка екологічних показників автомобілів здійснюється при їх реєстрації та техогляду.

Читай також: Депутати запропонували доплачувати українцям за покупку електрокара

Також на сьогодні існує проблема ввезення на митну територію України американських автомобілів, що були у використанні та мають механічні пошкодження, оскільки сертифікат відповідності може бути виданий на такі машини тільки після їх переобладнання. Однак у відповідності з вимогами Митного кодексу України зміна стану товарів, митне оформлення яких не закінчено, є порушенням митних правил, за яке статтею 469 цього Кодексу передбачена відповідальність.

У пояснювальній записці також написано, що зазначене проблемне питання може бути врегульовано шляхом виключення із статті 2 Закону положення про здійснення пропуску на митну територію України транспортних засобів за умови їх відповідності екологічним нормам і затвердження положення про проведення відповідного контролю вже при реєстрації імпортного автомобіля.

Читай також: Нардеп розповів про майбутнє Закону про зниження акцизів на авто

Разом з тим, генеральний директор Всеукраїнської асоціації авто імпортерів і дилерів ВААІД Олег Назаренко вважає, що прийняття даного законопроекту недоцільним.

“Проблема з сертифікацією американських авто в Україні була, однак після введення в дію наказу Мінінфраструктури під номером 408 її не стало, — говорить Олег Назаренко. – Разом з тим прийняття даного законопроекту може створити ряд додаткових проблем. Наприклад, можуть бути випадки, коли митниця пропустить і нарахує податки за розмитнення автомобіля, який потім можна буде поставити на облік в сервісних центрах. На мій погляд, це несправедливо. Крім того, між митницею та МВС можуть бути розбіжності у визначенні типу транспортного засобу (вантажний чи пасажирський). А це також неприпустимо“.

Дивись також – Керівництво Одеської митниці запропонує спростити процедуру розмитнення авто

Депутаты хотят упростить импорт б/у американских машин

Депутаты хотят упростить импорт б/у американских машин

Керівництво Одеської митниці запропонує спростити процедуру… 0:00 / 01:50

budulai

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close