Закон

Поліція хоче посилити правила: перевіряти водіїв без свідків і садити п’яних на добу

У поліції пояснюють, що зміни потрібні для безпеки і дисциплінованості водіїв, пасажирів і поліцейських.

Поліція пропонує посилити правила перевірки водіїв автомобілів npu.gov.ua

Правовий департамент Нацполиции підготував пакет документів, який, за її словами спікера Ярослава Тракало, планують цього тижня передати на розгляд міністра МВС, повідомляє Сегодня.

Зокрема, на дороги збираються повернути аналог скасованої ДАІ, назвавши її “Дорожньо-патрульна служба (ДПС), заявив глава патрульної поліції Олександр Фацевич.

Головним завданням 2000 дорожніх патрулів стане зменшення аварійності на дорогах, яка з початку року зросла більш ніж у 1,5 рази: у 85 тис. ДТП загинули 1700 осіб, поранено понад 19 тис. чол. ДПС увійде до складу Нацполиции, зараз йде набір. Планується, що перші “нью-даішники“ вийдуть на патрулювання з січня, а до кінця 2017 року служба запрацює в повну силу. Нині екіпажі поліції контролюють дотримання ПРАВИЛ дорожнього руху, так і виїжджають на злочини. А нова служба буде займатися тільки порушниками на дорогах. На думку ветерана МВС Миколи Корчмаренко, 2000 патрулів ДПС — третину від необхідного, але краще, ніж нічого. “Життя показало, що “копи-універсали“ не можуть повноцінно забезпечити безпеку на дорогах“.

Як роз’яснив начальник правового департаменту Нацполиции Володимир Жиденко, зміни потрібні для безпеки і дисциплінованості водіїв, пасажирів і поліцейських (про головних пропозиціях — див. інфографіку).

Читай також: В Україні готують нові правила для водіїв

“Наприклад, громадянин має знати, що якщо він поставив машину в недозволеному місці, то вона може бути евакуйований на штрафмайданчик. Зараз ця норма дана в законі розмито“, — сказав Жиденко. Крім зазначених у інфографіці є й інші пропозиції, наприклад, змінити закон про Нацполиции. Пропонується ввести так званий принцип безперервності роботи поліцейського. Тобто коп, навіть якщо він не перебуває на службі, зобов’язаний в будь-який час доби захищати громадян від протиправних дій. Наприклад, дружина зможе поскаржитися сусідові-поліцейського на чоловіка-скандаліста, і коп зобов’язаний вжити заходів: приборкати буяна, викликати наряд поліції і т. д., а не відмовитися — мовляв, у мене вихідний, викликайте поліцію.

Полиция хочет ужесточить правила: проверять водителей без свидетелей и сажать пьяных на сутки

Які нововведення обговорюють в МВС segodnya.ua

Юристи більшість ідей підтримують, але щодо деяких висловлюються проти. Найбільші заперечення — про скасування свідків. “Якщо не буде свідків — почнеться свавілля. Посилання на те, що вночі важко знайти понятого, неспроможні, можна зупинити будь-якого проїжджав повз водія“, — вважає адвокат Вадим Володарський, який спеціалізується на захисті прав водіїв.

Дивись також: Співробітників поліції Києва звинуватили у побитті водія (відео)

Також Володарський проти безумовної евакуації транспорту. За його словами, закон і зараз дозволяє забрати на штрафмайданчик кинутий на рейках автомобіль. А в умовах дефіциту парковок у містах така норма перетвориться в засіб для заробляння грошей в бюджет. Норма про позбавлення прав за залишення місця ДТП ефективна лише у разі, якщо немає потерпілих, а постраждало тільки “залізо“. Адже страх кари за збитого пішохода переважає страх залишитися без прав. Юрист Олексій Святогор стверджує, що за наявності електронних баз даних затримувати людину на добу або передавати в руки поліції права для перевірки необов’язково — достатньо, щоб водій назвав свої Ф. В. О., номер і серію документа. “Наприклад, у Грузії взагалі не можна возити з собою права і техпаспорт“, — зазначив експерт. А ось встановлення строків зберігання відеозйомок з камер поліцейських (не менше місяця) і дозвіл знімати на відео їх роботу експерти повністю схвалюють.

Раніше депутати пропонували внести законопроект про довічне ув’язнення за п’яні ДТП.

budulai

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close