Закон

В Україні готують нові правила для водіїв

Хочуть не допускати до керування транспортними засобами водіїв, які перебувають у хворобливому або стомленому стані.

В Україні готують нові правила дорожнього руху huffingtonpost.com

В Україні готують нові правила дорожнього руху. В опублікованій робочої версії нових правил прописані такі зміни:

Пріоритет

“Головною дорогою“ можуть вважати будь-яку дорогу по відношенню до виїзду з території, а не тільки позначену відповідним знаком або заасфальтовану по відношенню до грунтової. Для водія уточнення є позитивним моментом (наприклад, при ДТП, що трапилося при виїзді з асфальтової дороги підприємства на грунтову). При цьому є припущення, що шляховики почнуть економити на знаках.

Зупинка за наказом

У проекті з’явився пункт, що вимагає від водія у разі зупинки авто поліцейським вийти з машини на тротуар або узбіччя, тоді як зараз не існує жодного нормативно-правового акту, за яким водій зобов’язаний покинути салон, а не передавати документи через вікно.

Позитивний момент – у проекті чітко прописано, що зупиняти автомобіль і перевіряти будь-які документи має право лише співробітник міліції і лише під час виконання службових обов’язків екологів-козаків» з жезлами не реагувати).

Захист водія

У нових ПДР є право водія отримувати компенсацію в разі збитку через невідповідність стану доріг умовами безпеки руху. Така ініціатива дозволить, по-перше, захистити права водія у разі наїзду на яму, по-друге, юридично захистить водія від звинувачень в порушенні ПДР, якщо він пошкодив автомобіль через невідповідного якості дороги (зараз немає такого права).

Страхування

Пропонується для їзди без страховки ввести таку ж відповідальність, як і за керування незареєстрованим авто або таким, що не пройшов техогляд. А за таке порушення – штраф 170-255 грн. на перший раз, у разі ж повторного порушення – від 255 до 510 грн., або громадські роботи на час від 30 до 40 годин.

Стан водія

Цікава ініціатива – не допускати до керування транспортними засобами водіїв, які перебувають у хворобливому або стомленому стані – точно такі ж заходи, як і стосовно до водіїв у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Однак, існує ризик, що патрулі час від часу будуть зловживати таким правом, адже незрозуміло, як водієві довести, що він не був стомленим, мовляв, інспектору просто здалося.

Обгін

На дорогах з двостороннім рухом (4-смугових) заборонено виїжджати на смугу зустрічного руху – це пропозиція ДАІ, в принципі, відповідає нинішнім правилами. Однак з урахуванням того, що існує ініціатива вважати смугою для руху навіть нерозмічену частину дороги, а прив’язуватися до встановленої ширині дороги в 2,75 м необов’язково (п. 1.10), виникає питання, яким чином водій повинен визначати кількість смуг на дорозі.

Зупинка і стоянка

Посилюються вимоги і до маршруток – вони зможуть робити зупинку тільки в спецмісця для посадки пасажирів (сьогодні така заборона не прописаний).

Дискусії викликають пропозиції щодо змін до правил паркування на тротуарах. Якщо сьогодні вона дозволена тоді, коли залишається для проходу людей не менше 2 м, то в проекті конкретика замінена на фразу «де стоянка викликає суттєві перешкоди для пішоходів». Але є і одна явно хороша ініціатива: дозволити стоянку на відстані 5 метрів від перехрестя (зараз 10 метрів).

Швидкість

Кабмін підготував постанову, що дозволяє розганятися до 110 км/год. на дорогах з окремими проїжджими частинами, відділеними один від одного відбійником або зеленими насадженнями, і якщо через них не проходять пішохідні переходи. У підготовленій редакції правил дозволяють рухатися не більше 90 км/год, можна рухатися швидше, до 130 км/год, лише на автомагістралях.

Для сучасних авто швидкість в 110 км/год є “черепашачою“. Однак поки в нашій країні не побудують нормальних доріг, дозволяти їздити швидше небезпечно, оскільки за тим же самим дорогах рухаються і автомобілі застарілих конструкцій.

Якщо стаття здалася тобі нудною, тоді ось тобі цікаве відео, як американський гонщик Джефф Гордон розіграв продавця автомобілів:

В Украине готовят новые правила для водителей

В Украине готовят новые правила для водителей

Американський гонщик Джефф Гордон розіграв продавця автом… 0:00 / 03:46

Nickolay

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close