Закон

Депутати запропонували доплачувати українцям за покупку електрокара

Якщо закон приймуть, громадяни зможуть компенсувати частину витрат на придбання електромобіля за рахунок податків.

Електрокари стануть дешевше

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який зможе стимулювати українців на покупку екологічно чистих електромобілів. Його зареєстрував 19.07.2016 під номером 4033а народний депутат від фракції Самопоміч Олександр Опанасенко, пише Автоцентр.

Читай також: Nissan не буде продавати електромобілі в Україні до 2017 року

Проект Закону Про внесення змін до розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України (щодо стимулювання ринку електромобілів) передбачає скасування акцизного податку на ввезення електромобілів (на сьогоднішній день він складає 109 євро за одиницю), а також надання податкової пільги на покупку одного електромобіля до 1 січня 2020 року. У тексті законопроекту зазначається, що тимчасово, до 1 січня 2020 року, кожен громадянин України при купівлі одного електромобіля зможе скористатися податковою пільгою у розмірі сплачених ним за рік податків.

Читай також: Офіційно: Верховна Рада скасувала мита на електромобілі

Причому неважливо, який електромобіль українець купуватиме – новий або старий. Головне, що ця пільга повинна поширюватися на транспортні засоби, які вперше зареєстровані в нашій державі. Таким чином, якщо українець, який чесно декларує свої доходи і сплачує податки, ввезе собі електромобіль з-за кордону, він зможе компенсувати до 16% вартості авто, а це вже сума, яка наближає вартість електричної легковика до звичайної, з двигуном внутрішнього згоряння.

Читай також: Офіційно: Верховна Рада скасувала мита на електромобілі

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується: “У всьому світі для покупців електромобілів створюють різноманітні преференції: податкові пільги, компенсації вартості авто, безкоштовні паркінги тощо. Наприклад, у Китаї покупець одержує компенсацію в розмірі близько 35% від вартості авто, а у США така «знижка» становить 25%. У деяких країнах – Португалії, Іспанії, Франції, Ірландії та інших – уряд виплачує субсидію в розмірі від 5 000 до 7 000 євро (в залежності від моделі) кожному покупцеві. В інших країнах (Великобританії, Данії, Німеччини) прямих субсидій на придбання електромобілів немає, але всіх покупців звільняють від сплати транспортного податку на певний термін (до 5 років) або від збору при реєстрації“.

Автор законопроекту вважає, що такий метод стимулювання ввезення в Україну електромобілів буде сприяти їх популяризації. А це дозволить значно зменшити споживання імпортного палива для автотранспорту. На думку автора законопроекту, “за підрахунками експертів, якщо перевести 10% ринку автомобілів на електротягу, то розмір щорічної економії імпорту енергоносіїв становитиме від 1,8 млрд. дол. США“.

Як повідомлялося раніше, Київрада вирішила замінити свій автопарк на електромобілі і вже протестував їх.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close