Закон

Будь у курсі: закон про зниження акцизу на старі авто запрацює без поправок

Нові ставки вступлять в дію вже першого серпня.

Закон №3251 про зниження акцизів на старі іномарки, схоже, з 1 серпня набуде чинності без поправок, на яких наполягав Петро Порошенко.

Читай також: Президент підписав закон про зниження акцизів на автомобілі

По всій видимості, депутати-автори закону тактично переграли Президента. Публічними заявами і відкритими листами вони змусили Порошенко все-таки підписати закон №3251, а поправки пообіцяли йому внести потім. Тільки ось “потім“, схоже, затягнеться надовго.

Закон 3251 з 1 серпня 2016 року запрацює в тій редакції, яку депутати проголосували ще 31 травня. Тобто до 31 грудня 2018 року громадянин зможе ввезти по одному авто протягом року (максимум 3 авто) і розмитнити його за низькими ставками акцизу. Притому, їхати за автомобілем самому йому зовсім не обов’язково. А ось продати авто без яких-небудь наслідків закон дозволяє вже через 365 днів. У такій редакції закон №3251 куди ліберальніше для різних схем завезення б-у іномарок, і швидше за все вже з 1 серпня почне працювати новий бізнес по пригону авто з Європи.

Закон набуде чинності без поправок president.gov.ua

Читай також: Зелений світло: Чого чекати від скасування акцизу на б/у авто

При цьому депутати внесли законопроект №4905, в якому прописані поправки президента, які дозволили б уникнути зловживань при завезенні авто. Проте, на етапі проходження законопроекту за корридорами Верховної Ради трапився конфуз. Його повинен був схвалити комітет і рекомендувати включити до порядку денного сесії. так от, комітет з питань податкової та митної політики під керівництвом пані Южаниной свій же законопроект на останньому засіданні чомусь не розглянув. І поправки так і не потрапили до сесійної зали.

Читай також: В Україні скоротився ринок продажів старих авто

Тепер же у депутатів почалися канікули до осені. Більше того, вже у вересні за поправки Порошенко голосів може і не набратися.

Таким чином, закон №3251 набуде чинності з 1 серпня 2016 року в незмінному вигляді.

Дивіться відео про введення нових акцизів на вживані авто:

Будь в курсе: закон о снижении акциза на подержанные авто заработает без поправок

Будь в курсе: закон о снижении акциза на подержанные авто заработает без поправок

Акциз на імпорт б у автомобілів тимчасово знизили 0:00 / 00:38

 

 

Раніше ми розповідали, які авто стане вигідніше купувати після зниження акцизів.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close