Закон

Мочанов: Просто взяти і підняти штрафи – це проблему не вирішить

Олексій Мочанов прокоментував підвищення штрафів за водіння в нетверезому вигляді.

Алескей Мочанов розповів, що думає про підвищення штрафів за водіння в нетверезому стані ua.tribuna.com

Автогонщик, волонтер і громадський активіст Олексій Мочанов в інтерв’ю виданню Новини України – From-UA поділився своєю думкою щодо підвищення штрафів за водіння в нетверезому стані.

Читай також: Будь у курсі: як змінилися штрафи за п’яне водіння

За словами Олексія, штрафи за їзду в нетверезому вигляді повинні бути дуже жорсткими. “Я за те, щоб підняти норму алкоголю до 0,32 проміле, як у Литві. Тому що зараз покарання однакове як за випиту 0,3 пива, так і за пляшку горілки. І ти або заплатиш штраф, або даси грошей. Загальноприйнято: чим більше штраф, тим більше половина штрафу, з якої ти можеш від’їхати. Я, звичайно, впевнений, що з новою поліцією не варто навіть намагатися домовитися. Але просто взяти і підняти штрафи – це проблему не вирішить“, – констатує Олексій Мочанов.

“Нам не потрібно щоразу підвищувати планки штрафів. Потрібно домогтися, щоб покарання для всіх було однаковим, без різниці, хто ти: з ксивою, депутат, його помічник, мент, колишній мент і так далі. Потрібно покарання зробити однаковими, і тоді люди у щось повірять. Але як ми можемо говорити про те, щоб зрівняти всіх у правах, якщо діти багатих, може, навіть і служать, а діти доленосних приїхали на війну, зробили по три селфи і повернулися назад?..“, – додав Мочанов

Автогонщик також зазначив, що до вирішення проблему потрібен комплексний підхід. “А як же її вирішиш, якщо у нас під час Єврочемпіонату те й роблять, що рекламують пиво і приховано горілку? І люди дивляться футбол, п’ють пиво, їдять крильця, а потім ще їдуть кудись“, – говорить автогонщик.

Читай також: Штраф для п’яних водіїв – 6000 грн. Закон підписано

Також Мочанов тотметил, що людина за кермом такий же, як і в повсякденному житті. “Якщо ти в житті нормальний ввічливий хлопець, який подасть жінці руку при виході з транспорту або притримає двері, то і на дорозі пустиш кого-то. А якщо ти хамло, бик і чорт, то ти сідаєш за кермо – без різниці в Ланос або Гелендваген – і, закриваючи двері автомобіля, залишаєшся жлобом“, – констатував волонтер.

Нагадаємо, що 7 липня Верховна Рада радикально збільшила штрафи за керування авто у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під впливом медичних препаратів.

liudmyla1909 (редактор Новин)

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close