Закон

Український парламент посилив покарання за п’яне водіння

Якщо президент підпише закон, штраф за їзду в нетверезому стані становитиме 10 тисяч гривень.

Проти нововведення не виступив ніхто

Верховна Рада посилила адміністративну відповідальність за водіння автомобіля в нетверезому стані, у стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських засобів.
За закон № 4373 проголосували 243 народних депутата з 300, зареєстрованих у сесійній залі.

Читай також: У Києві поліція ловила п’яного лівійця на Daewoo

Таким чином, коли водій вперше притягується до відповідальності за водіння в нетверезому стані, він буде покараний штрафом, який становить 10 200 грн (600 неоподатковуваних мінімумів. Раніше – 200) і буде позбавлений права водіння на рік.

У законі зазначається, що при повторному правопорушенні протягом року накладається “штраф на водіїв у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів – тобто 20 400 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Украинский парламент ужесточил наказание за пьяное вождение

Украинский парламент ужесточил наказание за пьяное вождение

Верховна Рада україни ратифікувала нові штрафи 0:00 / 00:41

Читай також: Парламент підтримав збільшення штрафів для п’яних водіїв

У разі, якщо водій двічі протягом року здійснить дане правопорушення, з нього стягується штраф у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів (40 800 грн.) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років і на інших осіб – накладення штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але спочатку його повинен підписати глава держави.

Ініціатором закону став народний депутат Андрій Тетерук, який запевнив у своєму блозі, що це рішення допоможе навести лад на українських дорогах.

Нагадаємо, в кінці березня нинішнього року в парламенті запропонували законопроект про посилення покарання за водіння в нетверезому стані. Тоді нардеп Антон Геращенко пропонував санкцію у вигляді штрафу замінити арештом на 15 діб.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close