Закон

Будь в курсі: в Україні зміняться бланки ОСАЦВ

На них завдадуть QR-код для кращого захисту документів.

На нові бланки ОСАЦВ завдадуть QR-коди autoua.net

На нові бланки ОСАЦВ завдадуть QR-коди. Таке нововведення планують ввести в Моторному (транспортному) страховому бюро України з метою додаткового захисту бланків від підробки. QR-код буде містити посилання на сторінку перевірки справжності бланків за серією та номером, що буде розміщена на сайті МТСБУ.

Читай також: Максимальні виплати по ОСАГО збільшили вдвічі

Страхувальник зможе за допомогою смартфона з камерою і програмою зчитування QR-кодів перейти за посиланням на сайт МТСБУ і перевірити, чи відповідає номер поліса на бланку, того, що зафіксовано в базі страхового бюро. Нові бланки полісів ОСАГО будуть вводитися поступово, у міру вичерпання у страхових компаній бланків попереднього дизайну. Для недопущення зловмисниками підбору з метою подальшого відтворення на фальшивках серії та номера поліса, їх перетворення буде кодуватися особливим алгоритмом. Про це розповів генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Читай також: В Україні збільшено ліміт страхових виплат по європротоколу

Як пояснили в страховому бюро, з-за високої якості підробок нерідко відрізнити справжній поліс від фальшивого важко навіть людям, які розуміються у страхуванні. За словами Володимира Шевченка, радикальним вирішенням проблеми з шахрайством у страхуванні стане повноцінний запуск системи електронних полісів. Однак станеться це лише з прийняттям нового закону про ОСАГО, а поки це не сталося, МТСБУ використовує для боротьби з підробленими документами всі можливості, які надають сучасні технології.

В даний час бланки ОСАЦВ друкуються на спеціальному папері з використанням фарб, що святяться червоним під ультрафіолетовими лампами. Для додаткового захисту також використовується мікротекст і три види антисканерної сітки, а номери наносяться на бланки спеціальної способом високого друку фарбою, яка під дією ультрафіолетового проміння набуває зеленого кольору.

Відзначимо, раніше в Україні назвали найгірших автостраховиків.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close