Закон

Кабмін запропонувати посилити відповідальність за викрадення автомобілів

Якщо закон приймуть, викрадачам буде загрожувати до 12 в’язниці.

Викрадачів будуть саджати на 12 років? autoua.net

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про посилення відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами. Очікується, що в разі ухвалення документа поліція зможе повною мірою проводити негласні слідчі (розшукові) дії з пошуку автовикрадачів та інших задіяних у нелегальному бізнесі осіб.

Читай також: У Києві зі стріляниною затримали автокрадіїв

Ініціатором змін виступив Кабінет міністрів України, а законопроект, який зареєстрований у Верховній Раді 4 травня під №4559, підготовлений Міністерством внутрішніх справ. Проект передбачає внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу (КК) України, зокрема збільшення максимального штрафу та максимально допустимого строку позбавлення волі для тих, хто вперше притягується до відповідальності за автоугон. Також запропоновано збільшити мінімальний строк позбавлення волі для осіб, які залучаються повторно, а також для організованих злочинних груп.

Кабмин предложить усилить ответственность за угон автомобилей

Запропоновані зміни до КК України autoua.net

Читай також: Нардеп Парасюк запропонував змінити терміни транзиту автомобілів

Як зазначили автори документу у пояснювальній записці, останні п’ять років фіксується стійка тенденція до збільшення кількості незаконних заволодінь транспортними засобами. Так, за перші 5 місяців 2013 року МВС зареєструвало 3368 викрадень, в 2014 році за цей же період – вже 4005 викрадень, а в 2015 році – 4600 таких випадків.

“Цей показник значно переважає на сході країни та в столиці і пов’язаний з проведенням антитерористичної операції в східній частині країни. Найбільше крадіжок скоєно в місті Києві – 779, Дніпропетровської області – 483, Донецькій – 413 та Одеській – 387“, – зазначено у супровідному документі до проекту закону.

Кабмин предложить усилить ответственность за угон автомобилей

Кабмин предложить усилить ответственность за угон автомобилей

В Україні можуть посилити відповідальність за крадіжку а… 0:00 / 00:28

Читай також: У Києві затримали серійних крадіїв Chevrolet

Також зазначено, що правоохоронці кваліфікують більшість автоугонів по 1 ч. ст. 289 КК України і у відповідності зі ст. 10 (Кваліфікація злочинів) Кримінального кодексу, відповідно вони відносяться до злочинів середньої тяжкості. Крім того, як правило, випадки незаконного заволодіння ТЗ вчиняються в умовах неочевидності. В той же час Кримінально-процесуальним кодексом в Україні впроваджено новий інститут проведення негласних (слідчих) дій (НСРД), однак вони проводяться тільки по тяжких і особливо тяжких злочинів.

Читай також: У Асоціації автоімпортерів запропонували відмінити процедуру зняття авто з обліку

Тому велика частина таких злочинів залишаються нерозкритими або провадження по них закривають. За підсумками 5 місяців 2015 року лише в кожному четвертому з 4600 зареєстрованих кримінальних проваджень зазначеної категорії були встановлені причетні до скоєння злочинів особи.

“Посилення кримінальної відповідальності за злочинні дії, передбачені ч. 1 ст. 289 КК України, шляхом встановлення більш суворого покарання за їх вчинення дозволить правоохоронним органам у повному обсязі використовувати певні КПК України можливості розкриття зазначених злочинів“, – констатували розробники законопроекту.

Раніше повідомлялося, що столичний поліцейський затримав злодія по дорозі додому

Дивіться відео про затримання банди автовикрадачів:

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close