Закон

Нардеп Парасюк запропонував змінити терміни транзиту автомобілів

За поблажку від митниці доведеться офіційно заплатити державі збір.

Правила транзиту авто змінять? depositphotos.com

У Верховній Раді зареєстровано черговий законопроект про збільшення строку транзитного перебування автомобілів з іноземною реєстрацією. У документі, який вніс народний депутат Володимир Парасюк, передбачена можливість збільшення терміну транзиту автомобілів з нинішніх 5 днів (в межах одного митного поста) до 30 днів.

Читай також: Москаль пропонує Раді закон для вирішення проблеми “пересечки”

Але при цьому за додаткову поблажку від митниці доведеться офіційно заплатити державі збір у розмірі 24 неоподатковуваних мінімумів, тобто станом на сьогодні – 408 грн.

Законопроект про оплачувану збільшення терміну транзиту автомобілів зареєстрований у Верховній Раді під №4473. У Пояснювальній записці автори проекту закону (його співавторами вказані 15 народних депутатів) посилаються на статистику Державної фіскальної служби, з якої випливає, що так звана “пересичка“ придбала промислові масштаби.

Читай також: Названо модель авто, які українці найчастіше переганяють з-за кордону

Зокрема зазначено, що тільки в грудні 2015 року 25129 резидентів України, власників/співвласників транспортних засобів з іноземною реєстрацією, перетинали кордон України більше одного разу. При цьому просте збільшення транзиту ініціатори законопроекту не схвалюють, оскільки в бюджет за такого рішення перестануть надходити штрафи за прострочення строків транзиту, а продажу національних автовиробників остаточно зупиняться.

Читай також: На кордоні України та Польщі зібралися черги з сотень авто

Запропоновано доповнити пункт перший статті 95 Митного кодексу України абзацом такого змісту. “Резидентам України надається право збільшення терміну транзитних перевезень автомобільного транспорту на термін до 30 діб, за умови сплати резидентом, який ввозить такий транспортний засіб, збору у розмірі 24 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у встановленому Державної фіскальної службою України порядку протягом 5 діб з моменту ввезення такого транспортного засобу на митну територію України. При такій умові резидент України не зобов’язаний, але має право перетинати державний кордон України необмежену кількість разів без повторної сплати такого збору, протягом 30 діб з дня сплати“.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close