Закон

Парламент підтримав у першому читанні законопроект про зниження акцизів на б/у авто

Голосування за закон в цілому поки відклали.

Розмитнення може стати набагато дешевше depositphotos.com

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3251 про тимчасове зниження акцизів на імпорт бувших у вжитку автомобілів до рівня нових автомобілів. “За“ проголосували 226 депутатів при 226 необхідних, таким чином, документ перейшов у розряд перспективних. Однак попереду ще залишається голосування за законопроект у другому читанні.

Читай також: Яценюк запропонував скасувати мито на ввезення старих авто

Законопроектом №3251 передбачено тимчасово, до 31 грудня 2017 року, знизити ставки акцизного податку на вживані транспортні засоби. Зокрема, для автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом від 1 до 1.5 л запропоновано встановити акциз на рівні 0.063 євро за 1 куб. см проти нинішнього 1.761 євро. Для автомобілів з моторами від 1.5 до 2.2 л акциз може скласти 0.267 євро (зараз – 2.441 євро), а для машин з силовими агрегатами об’ємом від 2.0 до 3.0 л пропонується встановити податок у розмірі 0.276 євро за кожен куб. см (замість 4.985 євро).

Читай також: Скасування ввізного мита на б/у авто – скільки можна буде заощадити

Враховуючи, що сплата акцизу є одним з основних факторів підвищення вартості б/у автомобіля при розмитненні, у разі ухвалення законопроекту в нинішньому вигляді, Україна відкриє свій ринок для старих іномарок. Як повідомила до початку голосування один з ініціаторів законопроекту, член Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острикова (партія Самопоміч), аргументи про те, що даний законопроект призведе до збільшення імпорту автомотлоху їх Європи “не відповідають дійсності“, оскільки в Україні з 1 січня 2016 року фактично заборонено перша реєстрація автомобілів старше 5 років з початку дії екологічних норм Євро-5.

Парламент поддержал в первом чтении законопроект о снижении акцизов на б/у авто

Парламент поддержал в первом чтении законопроект о снижении акцизов на б/у авто

Голосування за законопроект 3251 0:00 / 00:39

Після голосування за законопроект народні депутати запропонували відразу прийняти його в цілому. Однак при наявності необхідної кількості голосів віце-спікер Андрій Парубій відхилив цю пропозицію.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close